До Дня української мови розповідаємо історію вчительки запорізької школи
Мова – це скарб народу, без якого не може існувати держава. У наш час вчителя української мови можна порівняти із солдатом на передовій, адже він на своїх уроках виховує почуття національної гідності у дітей. Потихеньку, із року в рік, вчитель зрощує в дітях любов до рідного краю, традицій, почуття поваги до всього свого, українського, бажання розмовляти українською. З одним із таких вчителів, у якого це виходить найліпше навіть в масштабах України, «Запорозька Січ» поспілкувалася напередодні свята рідної мови.
Нагадаємо, за підсумками ЗНО-2019 максимальну кількість балів з української мови отримало всього 17 випускників по всій країні. Одну з них – Наталю Данилюк – підготувала вчитель української мови і літератури Запорізької спеціалізованої школи з поглибленим вивченням англійської мови №40 Надія Василівна Постоленко.
Педагог працює у рідній школі, яку сама свого часу закінчила, вже 20 років. Надія Василівна вже випустила два 11 класи, зараз взяла 5-класників під своє керівництво.
Діти про свою вчительку
– Вчитель дуже багато знає, викладає весело та цікаво. У неї справжня харизма, – каже Кирило Донець.
– Ми любимо Надію Василівну за справедливе ставлення до учнів. За те, що гарно готує нас до контрольних та ЗНО, з 5 класу налаштовуєусіх нас на вищій бал, – каже Ліза Шевченко.
– Надія Василівна не лише гарний вчитель, а й щира та добра людина, – каже Настя Довбуля.
– Я дуже вдячна своїй вчительці. Це майстер своєї справи. Вона знає свій предмет не на 200, а на всі 500 балів. І більшість її учнів складали ЗНО на 180, на 190+, тому з таким педагогом це було не дуже складно, – розповіла цьогорічна 200-бальниця Наталя Данилюк.
Рідна мова, як і матір, у людини єдина
Надія Василівна Постоленко каже, що мріяла стати вчителькою ще з дитинства. Як не дивно, народилася вона в сім’ї, де всі розмовляли російською. Але її заразила любов’ю до рідної мови шкільна учителька.
– У мене була вчителька Галина Коропець, яка навчила мене любити слово. Вона в нас почала викладати з 5 класу, і з того часу мені теж захотілося доносити красу української мови до інших. Після навчання в Донецькому університеті я повернулася викладачем української мови до рідної школи. Сьогодні, коли я бачу результат своєї роботи – мені приємно, – розповідає Надія Постоленко.
Вчитель каже, що спостерігає, як діти спочатку спілкувалися українською лише в одному кабінеті, а зараз почали навіть у коридорах на перервах.
– Приємно те, що вони можуть говорити.Звісно, вони роблять помилки, але усі люди вчаться на своїх помилках. Я сама з російськомовної сім’ї, моїм рідним важко спілкуватися українською, але вони запитують у мене, як правильно, – каже Надія Постоленко.
Ми поцікавилися, чи є у вчителя пропозиції, як зробити програму викладання української мови та літератури більш цікавою для дітей.
– Говорять, що у нас українська література сумна, але зараз з’явилося в програмі багато творів сучасних авторів, які цікаві дітям. Є фантастичні твори, різні незвичайні казки, які навчають доброті, винахідливості. Я думаю, що можна ще щось внести в програму з творів сучасності. Гарно, що вивчаємо той же твір Багряного «Тигролови». Він вчить мудрості, вмінню йти до мети. Сумно, що прибрали з програми Довженка «Україна в огні», адже це той твір, що є прикладом любові до своєї землі. Я пообіцяла дітям, що на позакласному читанні ми його будемо вивчати, – каже вчитель.
Надія Постоленко закликає запоріжців частіше спілкуватися українською мовою.
– Рідна мова, як і матір, у людини єдина, і її потрібно знати і поважати. Чому ми прагнемо спілкуватися іноземною мовою, а рідну українську зневажаємо? Як говорили відомі люди, «скільки ти знаєш мов, стільки ти людина».
Читайте також: У Запоріжжі новий дитячий садок приймає малечу
Текст: Ірина Гавриленко, фото Володимира Шеремета