Як і у представників кожної професії, у співробітників місцевого самоврядування (місцевої влади) існує своя, так би мовити, профспілкова організація. Звичайно, це всього-навсього жарт, але захисником інтересів місцевої влади майже 30 років поспіль виступає АМУ.

Асоціація міст України, яка об’єднує в своїх рядах майже 1000 міських, селищних та сільських рад України, в Запорізькій області представляє інтереси майже 40 муніципалетів, в їхньому числі й Запоріжжя.

Робота Асоціації допомогла додатково та зберегла існуючі джерела надходження податків і зборів для міста Запоріжжя останніми роками в сумі майже 4,5 млрд грн.
Тільки за 2020-2021 років: недопущено вилучення коштів міського бюджету на погашення заборгованості по середньостроковим позикам за 2020 та 2021 роки по 278 млн грн. Збережено роздрібний акциз на алкоголь та тютюн.

Також було надано та збережено компенсатор від скасування роздрібного акцизу на пальне, надходження коштів пайової участі, поновлено оподаткування плати за землю та податок на нерухомість за квітень 2020 року (яке було відмінено через запровадження заходів на підтримку платників податків під час карантинних заходів COVID-19).

Поновлено оподаткування залізниць та недопущено звільнення від оподаткування земель залізниць, збільшено освітню субвенцію у 2020 році в сумі 50,7 млн. грн.

До того ж, містом було отримано ресурс у вигляді дотації вирівнювання з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я, недопущено збільшення обсягу вилучення.

Міським бюджетом м. Запоріжжя було отримано ресурс на модернизацію та оновлення матеріально-технічної бази професійно-технічних навчальних закладів освіти у 2020 році в сумі 1,2 млн грн.

Всі ці додаткові джерела отримання фінансування залучені завдяки ініціативам та діяльності Асоціації міст України через зміни та доповнення в законодавчі нормативи.