Місцеві вибори в умовах карантину відбуватимуться за новими правилами

Вже за тиждень у Запорізькій області та інших регіонах України обиратимуть депутатів обласних, районних, міських, сільських, селищних рад, а також сільських, селищних, міських голів.

Вибори відбуватимуться в умовах пандемії коронавірусу, тож на виборчих дільницях діятимуть протиепідемічні вимоги. Так, у приміщення пускатимуть у засобах індивідуального захисту, проводитимуть температурний скринінг. Також на вході до приміщення виборчої комісії та всередині знаходитимуться антисептики для рук. Обов’язковим буде також дотримання соціальної дистанції. Містяни, які перебуваються на самоізоляції через коронавірус, зможуть проголосувати вдома. Для цього потрібно не пізніше 20 години п’ятниці перед днем виборів подати відповідну заяву з медичною довідкою про стан здоров’я.

Крім того, містянам НЕ радять використовувати під час голосування на місцевих виборах додаток “Дія”. Замість нього найкраще буде пред’явити паспорт-книжку або ID-картку. Про це повідомила секретар Центральної виборчої комісії Олена Гатаулліна на своїй сторінці в “Фейсбуці”.

– Пред‘явити паспорт для отримання бюлетеня в додатку “Дія” можна буде лише за умови наявності у ДВК технічних пристроїв, за допомогою яких можна перевірити такий паспорт, станом на зараз у ДВК таких пристроїв немає, – зазначила секретар ЦВК.

Також відсутність у паспорті вклеєного в 25 чи 45 років фото не є підставою для невидачі бюлетеня.

Водночас, щоб отримати бюлетень на виборчій дільниці, запоріжцям доведеться на деякий час зняти маску. Це необхідно для того, аби члени виборчої комісії встановили особу виборця, порівнюючи фото в паспорті з реальною людиною, яка прийшла голосувати.

Нагадаємо, на поточних виборах запоріжці отримають нові бюлетені. Як їх заповнювати, аби не втратити свій голос, читайте тут.

Читайте також: Володимир Буряк і його партія «Єднання» лідирують в передвиборчих перегонах