У Запоріжжі вперше відбувся фестиваль «З країни в Україну», який до цього проходив з 2014 року в більш ніж 11 українських містах. У центральному парку «Дубовий гай» 23 липня фестиваль розпочався під гаслом «Люди змінюють людей».

«Ми пишаємося тим, що Запоріжжя вперше приєдналося до мандрівного фестивалю. На ньому представлено багато різноманітних локацій, де кожна людина може знайти для себе цікаве корисне заняття і розкрити свій потенціал», – розповіла керівник Запорізького напрямку фестивалю Вікторія Верес.

Організатори представили 15 локацій різноманітного напрямку, де городян очікували майстер-класи, катання на байдарках, театральні постановки і безліч столичних і запорізьких рок-гуртів, серед яких «Неспроста», «Кімната Гретхен», «Запаска», «Генеза» та інші.

Найбільше вразив запоріжців майданчик «Модернова Україна», де презентували останнє слово науки і техніки, що активно входять в життя пересічних українців. Запоріжці могли не тільки подивитися на роботи операторів квадрокоптерів, але й самим навчитися керувати цим літаючим роботом. Цікаву презентацію та виставку підготували розробники 3D-принтерів. Більш того, запорізькі майстри власноруч зібрали діючу модель та друкували гостям фестивалю сувеніри.

У наступний день до цих учасників приєдналися Brain Academy Запоріжжя. Також запоріжцям презентували безкоштовний додаток до смартфонів SIMO, за допомогою якого зображення оживає.  Ще один цікавий мобільний додаток Colovas взагалі був розроблений у Запоріжжі.

«Працюючи над концепцією розвитку свого бізнесу, ми розуміли, що люди зараз вирішують купувати їм товар або ні за допомогою Інтернету. Споживач хоче мати доступ до всієї необхідної інформації про продукти, ціни, акції в магазинах в будь-який момент часу. Так ми і створили величезний віртуальний торговий центр, в якому товари і послуги знаходяться поблизу від споживача. Саме так народилася ідея Colovas, – розповів один з творців додатку Сергій Тихонов. – Завантаживши мобільний додаток Colovas на свій смартфон, користувач знаходить товари і послуги в офлайні, розміщені в безпосередній близькості від нього. Він має можливість переглянути конкретний магазин і поставити йому оцінку, прокласти оптимальні маршрути руху за покупками або оформити доставку».

На цьому майданчику запоріжці навіть готували по-сучасному – за допомогою сонятної печі-барбекю. А дослідники від МАН розповіли про свої результати експертизи харчової продукції, хімічної аналітики води, мікроскопічно демонстрували біоматеріали.

Дітлахи також не засумували б на фестивалі. Для них підготували різноманітні конкурси та анімації: аквагрим, ліплення із соленого тіста, майстер-клас з розпису пряників, конкурс малюнків на асфальті, спортивні змагання та ще чимало цікавих занять. В рамках фестивалю пройшов і флеш-моб з розпису паперового одягу «Україна – квітуча країна», а також показ мод від українських дизайнерів.

Прихильники спорту могли постріляти з лука та арбалета, подивитися показові виступи зі східних єдиноборств і навчитися прийомчикам з айкідо та бразильського джиу-джитсу.

Кожен запоріжець зміг знайти на фестивалі розвагу до душі, натхнення або навіть нове хобі.

Фото Валерія КОНСТАНТИНОВА