1 липня з Річкового порту в цікаву екскурсію теплоходом «Борисфен» поїхали близько 150 ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Разом з родинами та дітьми вони змогли подивитися на чудові пейзажі, послухати розповідь про Хортицю. Гарний настрій учасникам подорожі подарували артисти ПК «Орбіта» – з перших же хвилин на теплоході заграла приємна жива музика.
Провів у захопливу подорож ліквідаторів заступник міського голови Анатолій Пустоваров. Він розповів, що важливий напрямок діяльності міської влади – підтримка соціально незахищених категорій городян. Запоріжцям надаються різні види допомоги в рамках міських соціальних програм, в тому числі адресні. Окрема увага приділяється учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
– Міська влада – в постійному діалозі з громадськими організаціями. Одне з наших важливих завдань – підтримка організацій, які представляють соціально незахищені верстви населення. До такої категорії відноситься і організація чорнобильців. Її представники звернулися до міського голови Володимира Буряка з проханням про організацію екскурсії, і ми її організували, – розповів заступник міського голови Анатолій Пустоваров. – Ми шанували й будемо шанувати людей, які собою закрили всю Європу від невидимої біди. Незабаром зведемо в місті достойний пам’ятник, робота над проектом триває.
Голова міського громадського об’єднання «Чорнобильці Запоріжжя» Павло Бєлан розповів:
– Заразі фактично 99,9% чорнобильців вже інваліди. Головна наша проблема – припинення дії закону, що забезпечував підтримку нашої категорії на державному рівні. На місцевому ж рівні нас підтримують. Такі заходи, коли люди можуть відволіктися від буденних проблем, нам потрібні, як повітря. Завдяки міському голові Володимиру Буряку, який уважно поставився до нашого прохання, була організована ця екскурсія на теплоході. Ми дуже вдячні, це гарна можливість поспілкуватися та чудово провести час. А якщо згадувати ліквідацію аварії, то я там був у 1986 році, під моїм керуванням 7000 чоловік будували саркофаг. Зараз живими залишилися одиниці.
Голова Вознесенівського районного відділу Спілки чорнобильців Олександр Ємельянов приєднується до слів подяки та говорить:
– У районі мешкають 387 чорнобильців. На екскурсію поїхали 15 з них. З часу аварії пройшло 30 років, ми всі вже далеко не молоді люди. Сьогодні ми забудемо всі клопоти, будемо співати й танцювати – талантів серед нас чимало.
Олена ЧУМАК, фото автора