У своєму дворі, в парку, навіть на зупинці громадського транспорту запоріжці можуть потрапити у вир культурних подій. Саме для цього в місті реалізується міська програма «Культура і мистецтво – назустріч кожному». Хто бував у Європі, мабуть, помітив – там навіть у маленьких містах щотижня проходять якісь заходи на головній площі, в парку, на галявині… У нас місто велике, тож і адрес дозвілля кожної суботи кілька.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Назустріч запоріжцям вже не перше літо йдуть колективи шкіл естетичного виховання, палаців культури. Проходять майстер-класи для дітей і дорослих з різних видів декоративно-прикладного мистецтва, конкурсно-розважальні програми. Чимало з цих заходів, які проводяться щосуботи з червня по серпень, організовують бібліотеки.

2 липня ми зранку зустрілися із працівниками бібліотеки-філії №7 ЦБС для дорослого населення Запоріжжя. На зупинці громадського транспорту «Південний ринок» вони проводили цікаві заходи для усіх бажаючих.

Завідуюча бібліотеки-філії №7 Лариса Скрипнік розповіла:

– Ми просто неба інформуємо людей про різні цікавинки, демонструємо яскраві видання. На стенді розміщуємо книжки, щоб зацікавити запоріжців завітати до бібліотеки. А там у нас, на вулиці Тополина, 35, яких тільки цікавих заходів не буває! Нещодавно за твором І. Франка ми поставили театралізоване шоу, провели зустріч з майстринею Зоєю Рощупкіною, відзначили День Європи. А тепер запрошуємо на цікавий захід «Квітка папороті – легенда про Купальську ніч», присвячену народним традиціям. Адже бібліотека зараз – не просто зібрання книжок, а справжній культурний центр з Інтернетом та сучасним обладнанням.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Юна читачка Соня Бакланова спеціально прийшла на цей захід святково вбрана – у неї незабаром День народження, який припадає саме на Купальські дні. Дівчинка готується святкувати за народними традиціями, про які дізналася саме в бібліотеці.

Відзначимо, що територія, де знаходиться бібліотека – селище  в Комунарському районі, тож кожна краплина культури тут на вагу золота.

Тієї ж суботи тривали заходи в рамках міського проекту «Творчий мікрофон» – на площі Театральній, біля «Фонтану життя» концертну програму представили вокалістки Оксана Шурх і Марія Бобро. Такі концерти за участю талановитих запоріжців, творчих колективів міста, вже не перший рік проходять  на площі щосуботи ввечері протягом літа.

Цього вечора глядачі з особливим теплом вітали солістку Оксану Шурх. Яскрава дівчина із неймовірним позитивом вітала усіх прекрасним виконанням пісень «Вільний птах», «Повстань», «Наче Фенікс».

– Я кілька років навчалася в клубі для дітей з особливими потребами «Джерело» та у вокальній студії «Елегія», – розповіла Оксана. – На жаль, до учбового закладу, де навчають професійному вокалу, мене не прийняли. Але я буду співати завжди!

Ще одна адреса творчих заходів просто неба –  парк Перемоги. Тут навіть школа танців навчала всіх бажаючих виконувати різні «па», а 2 липня  виступали творчі колективи ПК «Хортицький».

Олена ПІДДУБНА, фото автора