Комунальне відділення термінового влаштування дітей планують відкрити на базі Центру підтримки дітей та сімей “Затишна домівка”

У Запоріжжі хочуть створити комунальний заклад, в якому могли б тимчасово проживати діти, які опинилися в складних життєвих обставинах: знайдені, підкинуті, ті, що пішли з дому, ті, яких вилучили в батьків тощо. Зазвичай такі малюки потрапляють до лікарень або дитячих будинків. Але зараз в області переповнені всі заклади, і дітей дівати просто нікуди. Це питання розглядалось на сьогоднішньому засіданні міськвиконкому.

Відділення буде своєрідним підрозділом “Затишної домівки”, однак знаходитиметься в іншому приміщенні – по вулиці Інженера Преображенського, 3. Це будівля колишнього дитячого садочку. Одна половина перебудована під дитячі будинки сімейного типу. А іншу планують реконструювати під відділення термінового влаштування дітей. Там зможуть перебувати до 30 малюків віком від 2 до 18 років. Термін перебування – до трьох місяців з можливістю подовження до 9 місяців.

– Це буде перший в Запоріжжі комунальний заклад для термінового перебування дітей. Таким чином ми закиваємо всі чотири напрямки соціального захисту дітей. У нас є дитячі будинки сімейного типу, кризовий центр, де мами перебувають з дітьми, соціальні квартири для дітей-сиріт, а тепер ще буде і відділення для термінового перебування дітей, –  зазначив мер Запоріжжя Володимир Буряк.

Читайте також: У Запоріжжі запрацює ще одна сімейна амбулаторія – фото