Лише 12 лютого настане Новий рік за Китайським календарем
Насправді це не 2021-й, а 4719 рік, згідно з літочисленням східного календаря. Новий рік пройде під знаком Білого Металевого Бика.
На Сході це одне з найтриваліших свят, і продовжується воно аж 15 днів і закінчиться майже разом із зимою – 27 лютого. По-китайськи свято Нового року часто називають Святом весни, або Чуньцзе.
Веселий і галасливий китайський Новий рік – це незвичайне свято з багатою історією. Його нескладні цікаві традиції можна спробувати перейняти і нам, щоб залучити у своє життя більше щастя.
Неписані правила, що гарантують вдалий рік
Переддень Нового року у китайців, як і у нас, відзначений неписаними правилами і традиціями. Їх прагнуть дотримуватися, щоб майбутній рік був вдалим.
Наприклад, напередодні проводиться ретельне генеральне прибирання квартир і будинків. Викидаються всі непотрібні старі речі.
Помешкання прикрашають паперові гірлянди і візерунки, червоні ліхтарики, парні написи. З мандаринів і апельсинів пірамідками викладають «ялинки».
Святкове вбрання обов’язково повинне містити елементи червоного кольору.
2 тижні ходять по гостям
Новий рік в Китаї святкується 2 тижні. Цей час дуже важливо проводити з сім’єю, а тому заведено збиратися всім разом за одним столом в першу ніч напередодні його настання.
Далі слідують відвідування родичів, друзів і колег, візити до храмів в особливому порядку.
В перший день приділяють увагу старшому поколінню – дідусям і бабусям, а також прощають одне одного за всі непорозуміння в році, що минув.
На наступний день віддають шану померлим. Також дочки, які вийшли заміж, приходять в гості до батьків.
В третій і четвертий дні батьків дружини зобов’язаний відвідати зять. Новий рік в Китаї святкується 2 тижні. Цей час дуже важливо проводити з сім’єю, а тому заведено збиратися всім разом за одним столом в першу ніч напередодні його настання.
Китайський Бог Благополуччя народжується на п’ятий день, що відзначають приготуванням пельменів.
Як символ достатку на Новий рік гості і господарі підносять одне одному по 2 мандарини, а також дарують парне число купюр в червоних конвертах або будь-які парні дрібниці, щоб жити в єдності і гармонії.
Завершує 2-тижневі новорічні гуляння масштабний фестиваль повітряних ліхтариків. Ця гарна традиція має фантастичний вигляд: ні з чим не порівняти видовище, коли сотні палаючих ліхтарів з паперу підіймаються вгору.
Чого не можна робити в Китайський Новий рік
В Китаї уникають білого і синього кольору в одязі, прикрасах і подарунках, а також цифри 4 як символу смерті і трауру.
В перші дні Нового року не підмітають, не виносять сміття і не миють волосся, щоб не вимести і не змити щастя і удачу.
Намагаються звести до мінімуму використання гострих предметів і ножів, не стрижуть волосся.
Не купують взуття, адже по-китайськи написання цього слова схоже із ієрогліфом «складнощі, труднощі».
У новорічну ніч у китайців не заведено говорити про минуле, сумувати. Погодьтеся, що це логічно. Краще зробити все для того, щоб привернути щастя, успіх, удачу.
Примітною властивістю китайського Нового року є непостійна дата. Дата цього свята безпосередньо залежить від місячного календаря, звідси інша назва – Місячний Новий рік. Він настає другого молодика після грудневого дня зимового сонцестояння. Тож дата китайського Нового року може варіюватися в проміжку з 21 січня по 21 лютого.
Читайте також: Запоріжанка стала однією із найвпливовіших жінок світу