Уявити собі життя без паперу складно

Але і його, виявляється, можна подекуди замінити. Наприклад, замість звичного паперового посуду використовувати… їстівний.

З’їв – і порядок!

В Україні почали виробництво екологічно безпечного одноразового посуду. Тепер українці зможуть користуватися замість пластикових стаканчиків… їстівними. Наприклад, в лабораторії кафедри харчових технологій Сумського університету готують тарілки, стаканчики, палички-мішалки з тіста – з борошна, яєць, цукру і води.

Такою екорозробкою майбутні вчені і викладачі вирішили боротися з одноразовим посудом, що забруднює навколишнє середовище. Тепер у них є навіть філіжанки для кави і чаю, які витримують гарячу воду. Вони залишаються міцними і не передають напоям сторонніх присмаків і запахів.

Новий посуд виробляють і промисловим чином – роблять вафельні стакани. Щоправда, вони недовго тримають форму, але ними можна з апетитом заїсти чай або каву. Також екологічний посуд з висівок і очерету привозять в нашу країну з Польщі та Індонезії.OLYMPUS DIGITAL CAMERAСобівартість екологічного одноразового посуду трохи вище звичайних одноразових приладів: склянка коштує 2 грн, а тарілки – по 10 грн.

Посуд навіть із желатину

За кордоном їстівний посуд роблять багато компаній. Наприклад, британська Butt Foods запустила в продаж хлібні тарілки, які також підходять для розігріву в мікрохвильовій печі.

Японський дизайнер Нобухіко Арікава створив тарілки, чаші і палички з висушеного бісквітного тіста.

Пара бельгійських дизайнерів Елен Оіуа і Тібо Жількян розробили моделі їстівного посуду з картопляного крохмалю, води і масла. Матеріал досить жорсткий і підходить для зберігання продуктів, в тому числі і соусів.

А креативні дівчата з Нью-Йоркської дизайнерської студії стали авторами желейних стаканчиків. Вони використовували агар-агар, трохи барвника, ароматизатора – і стаканчики перетворилися на кольорову і смачну закуску!

Незвичайний посуд на основі волокон овочів і фруктів створив дизайнер Гек Воутерс, використовуючи технологію сушки. Посуд виходить надзвичайно красивим.tar

Хочете відкрити своє виробництво їстівного посуду? Готуйте гроші. Припустимо, на один цех з виробництва їстівних стаканчиків досить 2,5-3 тис. доларів.

Їстівний посуд своїми руками

Ви можете самостійно приготувати обід і з’їсти разом з тарілкою, а також запропонувати гостям напої в їстівних стаканчиках і чашках!

Желатиновий стаканчик з газованої водиstakany_2_0

Знадобляться: 120 мл солодкої газованої води, 120 г желатину.

Приготування:

Висипте в миску півсклянки желатину і залийте його половиною склянки солодкої газованої води. Гарненько перемішайте і залиште розбухати на 1-1,5 години. За цей час осяде від лимонаду піна.

Вилийте суміш у пластиковий півлітровий стаканчик, приблизно до половини. Візьміть пластиковий стаканчик об’ємом 200 мл, наповніть його наполовину водою і помістіть у склянку з желатином. Вирівняйте маленький стаканчик таким чином, щоб він знаходився по центру великого. А щоб він не спливав, притисніть вантажем. Акуратно долийте желатинову суміш у велику склянку до самого верху і поставте в холодильник.

Після того, як желатин застигне, вилийте воду і обережно дістаньте маленький стаканчик. Велику склянку відірвіть по колу. Вийшов відмінний гнучкий келих для коктейлю або морозива!

Кава в їстівній філіжанціXXL

Вам знадобляться: 150 г пшеничного борошна, 60 г вершкового масла, 1 яєчний жовток, 2 ст. ложки цукрової пудри, 1-2 ст. ложки води.

Приготування:

Розітріть масло з борошном, додайте цукрову пудру, жовток і замісить тісто. Розкачайте завтовшки приблизно 5 мм. Як до формочок: відмінно підійдуть емальовані кружки. Тісто м’яке, тому легко прийме задану форму. Помістіть кружки на півгодини в холодильник.

На дно чашок із застиглим тістом викладіть фольгу з обважнювачами, наприклад, з квасолею або сухим горошком. Надсилайте чашки на 20 хвилин в розігріту до 190°С духовку.

Залишилося приготувати каву і насолодитися напоєм з їстівних чашок.

Читайте також: Куди запоріжцям подіти непотрібні речі