Кожен з нас хоч раз тримав у руках якусь вже не потрібну річ і думав, що з нею робити
Проте ви навіть не уявляєте, наскільки багато варіантів у цьому випадку. А все, що вам знадобиться – лише трохи часу, ваша фантазія та готовність позбутися непотрібної речі.
Віддати
Якщо ви знайшли речі, якими ви вже не користуєтеся певний час, то ви можете запропонувати їх в благодійні організації або соціальні установи: дитячі будинки та притулки тимчасового перебування, будинки для людей похилого віку та інвалідів, і звичайно ж у центри допомоги біженцям. Тут обов’язково знайдеться, кому віддати одяг і взуття, матеріали для творчості, постільну білизну та рушники. Проте все одно краще спочатку зателефонувати у фонд чи установу, а вже потім приносити. Часто беруть речі при церквах і монастирях. Але не варто приносити зіпсовані, рвані або брудні речі. Будьте готові, що не скрізь візьмуть все. Проте старі використані рушники, постільну білизну, покривала і ковдри можна віддати в притулки для тварин.
Продати
Речі можна не тільки віддавати безкоштовно, але і отримувати за них гроші. За бажання ви можете розмістити оголошення на кількох сайтах типу ОLХ і в соцмережах. До того ж в кожному місті є групи на кшталт «З рук в руки», «Барахолка» або просто «Продам».
Якщо продаєте одяг, то обов’язково зробіть фото того, як ця річ сидить на вас, а також фото дефектів, якщо вони є. І пам’ятайте, що найкраще сезонні речі продаються в сезон: майки, літні спідниці, легкі сукні розкуповують в травні-липні, а чоботи і шапки – в жовтні-січні. А ось що продається в будь-який час року, так це меблі, посуд, килими, дзеркала, книги і різні дрібниці для хобі.
Дати друге життя
Якщо ви рукодільниця, то перешити, розпустити і зв’язати новий шарф зі старого светра, зробити клаптикову ковдру або прихватки зі старого одягу складнощів не складе. Хто ну зовсім не вміє шити, можете просто розрізати поношений одяг на ганчірочки для прибирання кухні або ванної кімнати.
У світі другого життя старі кружки стають горщиками для квітів, скляні банки – місткостями для круп, термос без кришки – оригінальною вазою, а рамка з натягнутою ниткою – підставкою для біжутерії. Потрібно тільки трошки фантазії, або можна просто підібрати необхідний варіант в інтернеті та його повторити.
Як писав сайт “Запорозька Січ”, в Україні з’явилася інтерактивна мапа благодійних організацій helpmap.io. Її створили 2 українці, щоб допомагати людям.
– Багато хто не знає, куди подіти непотрібні їм речі, в той час, як благодійні організації цих речей потребують. Щоб допомогти обом сторонам, я з товаришем створив інтерактивну карту з точками, куди можна віднести речі, – розповів один з творців карти Олександр Костинський.
На карті можна сортувати місця, що потрібно здати: книги, їжа, кошти, одяг, електроніка тощо, та подивитися найближчу точку, куди їх можна віднести.
Читайте також: 5 правил розумного шопінгу