Шопінг, з одного боку, – це задоволення, а з іншого – величезні витрати, тому в кризові часи особливо важливо дотримуватися чітких правил

Потрібно бути більш системними, розважливими і, звичайно, пам’ятати про власний стиль. Тільки-но ви прибираєте хоча б одну з ланок цього ланцюжка, то ви даремно витратили гроші, аби чергова річ зависла у вашій шафі на довгі роки. До дня великого розпродажу, відомого як «Чорна п’ятниця», «Запорозька Січ» підготувала для вас ТОП правил, завдяки яким ви зможете позбавитися цих проблем

Проведіть ревізію в гардеробі

Перед тим, як йти за покупками, потрібно зробити одну дуже важливу річ – провести розбір свого гардеробу. Інакше шопінг, як мінімум, буде невдалим, а як максимум – ви витратите велику кількість грошей, купивши непотрібні речі, які ніколи не будуть носитися і повиснуть мертвим вантажем у вашій шафі.

Проводити ревізію слід не за один день і не на швидку руку, а ретельно продивитися свій гардероб того сезону, що настає, і зрозуміти, що в ньому зайве, і чого в ньому не вистачає. Наприклад, ви працюєте в офісі і розумієте, що у вас величезна кількість всіляких кофтинок – будь то блузки або сорочки, але вам категорично не вистачає спідниць. Речі, яких вам не вистачає, обов’язково вносіть до списку покупок.

Можна і по-іншому розібрати гардероб. Методика проста: вішаєте спідниці та брюки і прикладаєте до них речі, які можна з ними комбінувати. Після всієї цієї селекції залишаються речі, які ні до чого не підходять. Цю частину гардероба теж потрібно проаналізувати і зрозуміти, чому вони у вас залежалися: у вас змінився розмір, ви їх купили помилково, або речі чудові, красиві, але до них немає пари? І далі ви приймаєте найголовніше рішення: залишаєте ці речі і шукаєте до них пару, або складаєте їх в пакет та комусь даруєте або віддаєте в благодійні організації.

Складіть список покупок

Після того, як ревізія проведена, необхідно скласти список. Що важливо купити в першу чергу? Вирішіть, чи брати супермодні речі в цьому сезоні або докуповувати речі до того, що вже є, після розбору гардеробу. І тільки тоді можна йти по магазинах.

Дуже важливо при підготовці до шопінгу скласти бюджет і точно знати, скільки ви можете витратити. Як правило, всі безглузді покупки відбуваються, коли ви плаваєте в ціні, не впевнені, скільки грошей можете собі дозволити витратити. Коли є фіксована сума, ви можете трошки  відступити від неї, але саме в цих межах зручніше розуміти, що вам дійсно необхідно, а що – просто примха. Як часто у кожної з нас буває: побачили красиві туфлі на вітрині, – і вам знесло голову, а по суті ця річ вам не потрібна.2

Обирайте місце для шопінгу в залежності від бюджету

Система окремо розташованих магазинів стала трохи менш популярною у нашій країні: брак часу, величезні пробки, неможливість припаркуватися. І люди вважають за краще, якщо вже йти на шопінг, то одразу туди, де було б представлено безліч магазинів і брендів. В результаті кожен обирає точку для шопінгу в залежності від того, який бюджет він собі виділив.

Комбінуйте покупки онлайн і офлайн

І в того, і в іншого способу є свої плюси і свої мінуси. Переваги торговельних центрів і магазинів у тому, що можна докладно вивчити речі, поміряти їх. Великий мінус – час, коли ходите по магазинах. Як правило, це вечір і вихідні. А шопінг в годину пік – не найприємніший процес і часто даремний.В онлайн-покупках основна зручність в тому, що їх можна робити в той час, коли вам зручно. Вам не треба нікуди їхати, одягатися, робити макіяж, ви можете навіть в цей момент не дуже добре почуватися, але при цьому займатися шопінгом. До того ж більшість речей у інтернет-магазинах  дешевші, ніж у звичайних. Але є і мінуси – довга доставка, постійно змінюється ціна, і можна прогадати з розміром без можливості повернення речі.

Не робіть спонтанних покупок.

Це, мабуть, головне правило. Якщо надворі карантин, і не усі магазини можуть працювати, це не означає, що вони закриються назавжди.

Читайте також: Як запоріжцям позбутися опалого листя та не порушити закон