Взимку хочеться укутатися в щось тепле та пухнасте
Светр із натуральних матеріалів для цього підходить найкраще. Синтетичний трикотаж (акрил, поліестер або поліамід) не сильно вас зігріє. І не важливо, наскільки товстим видається светр із синтетики. До того ж ці матеріали сприяють підвищеному потовиділенню.
Кашемір
Кашемір є ідеальною тканиною, якщо ви хочете отримати м’який та теплий светр, який може бути у 8 разів теплішим від вовни. Проте ціни на кашемірові светри завжди високі. Найкращої якості кашемір виготовляється з найтонших (зазвичай від 14 до 16,5 мікрон) і найдовших волокон (довжиною до 36 мм), як правило, з Монголії та Китаю. Довгі, тонкі кашемірові волокна виготовляють для створення максимально м’якої, та міцної тканини. Кашемір з Ірану (17,5-19 мікрон) та Афганістану (16,5-18 мікрон) менш якісний, тому що це грубіша тканина і вона легше буде кошлатитись. При виборі подивіться на етикетку та спробуйте легко потягнути светр, щоб побачити, як він протистоїть розтягуванню. Витягніть його між пальцями, і якщо тканина стягується назад, вона якісно зв’язана і, ймовірно, буде носитися довше.
Альпака
Альпака, як правило, вважається такою ж ніжною, як кашемір, але мікроскопічні пори повітря у волокні роблять її на 7% більш теплою, ніж кашемір. Водночас альпака є гіпоалергенною, тому ідеально підходить для людей, які мають алергію на вовну або кашемір. Найімовірніше, у светрах ця тканина буде змішаною з іншими природними матеріалами.
Вовна
На жаль, вовна іноді може викликати свербіж шкіри, але це не повинно заважати вам вибрати саме цю чудову традиційну тканину. Цього можна уникнути, якщо одягати вовняні светри на сорочку під низ. Якісна і тонка вовна Меріно, наприклад, відмінно підходить для носіння в офіс, із сорочкою та під курткою.
Ангора та мохер
Ангора є різновидом вовняних тканин, в основу якої входить пух ангорської кози або ангорського кролика. Назва тканини походить від назви міста Анкара в Туреччині. Спочатку ця тканина вироблялася з пуху ангорських кіз. Пізніше була виведена порода кроликів, що відрізняється довгою і м’якою шерстю. Шерсть ангорських кроликів дуже схожа на шерсть ангорських кіз. Пряжу на основі козячого пуху називають мохером, а на основі пуху кроликів – ангорою. Сировину для виготовлення ангори отримують шляхом вичісування або стрижки тварин. Натуральна ангора не відрізняється тривалим терміном служби, тому для підвищення експлуатаційних властивостей до складу тканини додають інші натуральні і синтетичні волокна. Для виробництва дорогих матеріалів додають вовну, для більш доступних використовують поліестер і віскозу.
Ангора – м’яка, легка і пухнаста тканина з красивим шовковистим блиском. За рахунок прекрасної теплоізоляції ангора добре зігріває при прохолодній погоді. З ангори виробляються теплі і легкі пальта, светри, кофти, сукні, спідниці, шарфи, головні убори, шкарпетки, рукавички. Дуже популярні і затребувані товари з ангори, призначені для будинку: покривала, пледи, подушки.
Бавовна та льон
Бавовна та льон особливо популярні в теплому кліматі або в перехідні сезони. Ці светри не забезпечують вас теплом, але в міжсезоння це хороший вибір у порівнянні з просто носінням сорочки. Оскільки вони дуже легкі, їх можна накинути на спину та зав’язати на шиї або талії.
Синтетика та полісуміші
Уникнути синтетичних і полісумішей в трикотажному одязі може бути дуже важко, в наші дні, ці матеріали популярні, тому що вони легко розтягуються, досить комфортно лежать на шкірі, і коштують менше, ніж светри з природних матеріалів. Проблема з таким одягом полягає в тому, що він не надто довго носиться і часто його доводиться викинути вже через 2-3 роки.
Читайте також: 5 практичних порад утеплення житла