Час замислитися, якими корисними солодощами замінити цукерки, що стали традиційним доповненням подарунків на зимові свята

Чому важливо відмовитися від звичайних цукерок?

У звичайних цукерках з магазину міститься дуже багато «вільних» цукрів. Велика їхня кількість у раціоні може спричиняти надлишкову вагу, погіршення стану шкіри, розвиток карієсу, захворювань серця тощо. До «вільних» цукрів належать ті сполуки, що додають до харчових продуктів і напоїв виробники, кухарі або самі споживачі. Тобто «вільний» цукор – це той, який ви додали собі в чай, кухар – до соусу в ресторані, або виробник – у кетчуп із супермаркету. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендує зменшити споживання доданих цукрів до менш ніж 10% загальної кількості спожитої енергії.

Допустима добова доза цукру

Для людей, які щодня витрачають у середньому 2 тис. ккал (а це більшість дорослих із малоактивним способом життя) – допустима добова доза цукру складає до 50 г на добу (10 чайних ложок). Проте МОЗ разом з експертами ВООЗ рекомендує зменшити денне споживання цукру ще вдвічі – до 25 г або до 5 чайних ложок. Для прикладу, така кількість вільного цукру міститься у склянці фруктового соку.

Смачні та корисні десерти

Обирайте смаколики, які можуть бути водночас смачними і корисними. Ви можете замінити шоколадні цукерки на пастилу, приготовану без додавання цукру, а льодяники – на сухофрукти. Замість головного напою багатьох дитячих свят – пакетованого соку – краще дати малечі натуральний морс, узвар чи ягідно-фруктовий чай.

Уникайте продуктів харчування промислового виробництва, смаженої їжі: пончиків та пиріжків. Замість магазинних бісквітів, печива та крекерів, що місять чимало барвників і консервантів, знайдіть найпростіший рецепт і приготуйте вдома. Морквяний пиріг, бананове печиво, пудинг із насіння чіа/льону, яблука, запечені з корицею, домашнє морозиво з йогурту. Це не тільки смачно, а й корисно – якщо не захоплюватися цукром.

Обов’язково знайдіть місце у дитячому новорічному подарунку для свіжих сезонних фруктів: мандаринів, хурми, яблук і груш пізніх сортів, апельсинів. Вони багаті на клітковину, вітаміни та антиоксиданти.

Як не сформувати у дитини шкідливу звичку

Перш ніж купувати солодкі новорічні подарунки, зауважте, що дітям до 2 років краще взагалі не вживати солодкого.

Льодяники і карамельки не становлять жодної користі, а крім цукру можуть містити барвники, консерванти та ароматизатори. Тому такі продукти взагалі варто виключити з раціону дитини. До того ж вони шкідливі для зубів та ними легко вдавитися.

Не варто застосовувати практику заохочення цукерками. Так можна сформувати у дитини шкідливу звичку. Краще замінити солодощі чимось, що спонукає до творчості чи ігор.

Важливо контролювати якість і кількість споживаних дитиною солодощів. Водночас не потрібно робити з них «забороненого плоду» й повністю виключати з раціону. Бо, як говорить приказка, чого не вільно, те й кортить.

Читайте також: В якому вбранні зустрічати 2022 рік