Найбільшою популярністю серед українців користуються комедії, мелодрами та пригодницькі бойовики

Для 82% українців жанр є головним критерієм вибору фільму. І лише для 16% жителів країни жанр не має особливого значення. Про це свідчать результати опитування, яке провела компанія Research & Branding Group.

Майже половина українців полюбляють комедії та трагікомедії. Мелодрами обирають 34% опитаних. Також найпопулярнішими жанрами є пригоди (24%), бойовики (22%), науково-популярні фільми (21%). Порівняно з 2018 роком, жанрові переваги українців зазнали змін. Зросла популярність бойовиків, мультфільмів, кіно-коміксів.chart (1)

На популярність жанрів впливають стать і вік. Так, чоловіки до 30 років частіше за жінок обирають пригоди, бойовики, документальне кіно, трилери, фантастику тощо.  Серед старшого віку більш популярні мелодрами та документальне кіно.

Окрім жанрів українці цікавляться країною-виробником. Найчастіше надають перевагу фільмам українського виробництва (38%), виробництва США (37%), Росії (32%), фільмам, знятим в СРСР (25%) і європейських країнах (21%). Найменш популярні латиноамериканські, китайські та корейські фільми.chart

Цікаво, що за останній рік зменшилась популярність багатосерійнх фільмів. Їх полюбляють дивитися лише 10% опитаних. Більшість – 44% – надає перевагу повнометражним фільмам, третина опитаних зазначила, що для них немає різниці щодо формату фільмів.

Читайте також: Які фільми показуватимуть у запорізьких кінотеатрах у лютому