За ініціативи ООН 1 жовтня у світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку

Згідно з міжнародною класифікацією, людиною похилого віку вважається особа, яка досягла 65 років. Таких людей в усьому світі близько 700 млн, а це майже кожен десятий.

В Україні налічується 6,9 млн громадян віком від 65 років. На думку експертів, зростання числа літніх людей у світі свідчить про поліпшення якості життя в цілому, що саме по собі є значущим досягненням. Попри це, у багатьох країнах, що розвиваються, старіння, як і раніше, пов’язане зі слабкою соціальною захищеністю і падінням рівня доходів.

У світових рейтингах за рівнем життя літніх людей Україна традиційно посідає одне з останніх місць. І щороку ці показники все нижчі і нижчі. Найкомфортнішими для людей поважного віку є Швейцарія, Скандинавські країни, Німеччина та Канада.

Любіть життя

Американські лікарі запропонували кілька цікавих та нестандартних порад, як подолати стрес, покращити свій фізичний та емоційний стан і триматися у тонусі.

Заведіть собаку

«Домашня тварина – це цілодобова форма терапії, яка для мене є особистим знижувачем стресу», – розповідає доктор медичних наук Кармен Ехолс.

Варто додати, що для таких цілей прекрасно підходить і кіт. Але собака – це ще й постійні прогулянки на свіжому повітрі!

Медитуйте та займайтеся спортом

Лікарі нагадують, що медитувати можна під час ходьби, плавання, сидіння на природі.

Розтяжка або йога дають гнучкість, яка важлива з віком. До того ж важливо підтримувати свій мозок молодим, приймаючи нові виклики: подорожі, вивчення нових сфер, прослуховування музики та інше.

Фізичні вправи також є дуже важливою частиною розпорядку дня – це допомагає контролювати стрес і бути здоровішим, зміцнює серцево-судинну систему та балансує настрій завдяки вивільненню ендорфінів.

Ходіть до лікаря

Багато людей вважають, що самі можуть піклуватися про власні проблеми зі здоров’ям, тому що мають медичні знання із Інтернету.

Проте завжди мудро спитати про об’єктивну думку та поцікавитися досвідом фахівця, особливо коли йдеться про психічне та психологічне здоров’я.

Робіть масаж ніг

Масажна терапія – це чудовий спосіб покращити м’язові спазми та допомогти розслабитися. Не кажучи вже про зняття стресу.

Перевірте свою сечу

Лікарі радять пити щодня достатньо води і стежити, щоб сеча була прозорою, а не темно-жовтою.

Додайте в раціон овочі та фрукти

Правильне харчування є ключовим для тих, хто бажає довго жити. Їжте багато натуральної їжі: горіхи, насіння, фрукти. Обмежте вживання м’яса та іншої важкої їжі. Пам’ятайте, що надмірна вага також навантажує суглоби, спричиняючи такі проблеми, як артрит.

Перевірте слух

Аудіолог Леслі П. Сойлес рекомендує перевіряти слух та обслідувати вуха, оскільки проблеми зі слухом можуть призвести до інших серйозних наслідків для фізичного та психічного здоров’я, таких як проблеми з рівновагою, деменція, депресія та хвороба Альц­геймера.

Приймайте гарячий і холодний душ

«3-4 дні на тиждень я застосовую протилежні процедури для гарячого та холодного тіла, спочатку приймаю гарячу ванну, а потім крижаний душ», – ділиться виконавчий директор та засновник Physio Logic Руді Герман.

Цей процес зміцнює лімфатичну систему, знімає запалення та викликає рух застійних рідин по організму.

Любіть життя

Лікар Жаклін Дарна вважає, що довге та щасливе життя – це насамперед душевний стан.

«Багато моїх друзів починають займатися тим, що їм не подобається, і стан їхнього здоров’я починає погіршуватися. Робіть те, що дає вам ціль і любов до життя.
Як лікар я хочу, щоб мої пацієнти бачили, як я живу здоровим життям, щоранку катаюся на велосипеді, насолоджуюсь їжею і не рахую калорій, але й не вкладаю отрути в організм», – резюмувала вона.

Читайте також: Ближче до людей: У Запоріжжі пункти вакцинації працюють навіть у торговельних центрах