Вже цієї неділі Україна перейде на зимовий час

Перехід на зимовий час відбудеться в останню неділю жовтня. Цього року дата переведення стрілок годинника припадає з 30 на 31 жовтня, тобто з суботи на неділю. Це дозволить у вихідний спати на годину довше.

В Україні перехід на зимовий та літній час було запроваджено в 1981 році з метою заощадження електроенергії. Тому восени стрілки годинника переводять на зимовий час — на годину назад, а весною — на літній, на годину вперед.

З приводу доцільності переведення годинників на літній та зимовий час ведеться безліч суперечок. За останні роки все більше країн стали відмовлятися від цієї традиції через низьку ефективність і шкоду для здоров’я.

Багато вчених відзначає, що сезонне переведення годинників провокує розвиток імунних і серцево-судинних захворювань, адже воно змінює біологічні ритми людини. У свою чергу любителі перевести стрілки говорять про економію електроенергії: тобто ділова активність людей як би зсувається на більш світлий час доби.

Готуватися до переходу на зимовий час потрібно заздалегідь, тому що на адаптацію до нового часу людині необхідно до 1,5 місяців. Для цього потрібно:

  • Лягати спати хоча б на 15 хвилин раніше.
  • Заздалегідь скоректувати режим дня.
  • Відмовитися від кави та алкогольних напоїв протягом двох днів.
  • Перестати користуватися смартфонами не менше, ніж за годину до сну.
  • Знизити фізичні навантаження на тиждень після переходу на зимовий час, щоб уникнути перевтоми.

Фахівці також радять на період адаптації не вживати жирну їжу, а до свого раціону додати більше овочів та фруктів. Необхідного більше пити води і трав’яного чаю.

Читайте також: Смачні зігріваючі осінні напої.