Щорічно з 22 по 28 березня відзначається всесвітній тиждень доул

Доула – помічниця при пологах. Це жінка, яка знаходиться поруч при народжені дитини. Запорізька доула Юлія Стрельченко свою професію називає «мама для мами». Юлія працює перинатальним психологом у пологовому будинку №4 та жіночій консультації при ньому, а також вона сертифікована доула.

-За фахом я психолог. Коли завагітніла другою дитиною, занурилася у вивчення перинатальної психології. І вже 7 років займаюся цим. Під час своєї роботи я вела вагітних, як психолог від зачаття до пологів. Коли наближався час народжувати, поставало питання знаходитися поруч, тому що є певна довіра, є контакт. Тому я вирішила навчатися доульству. Професію доули я здобула в Києві, маю сертифікат Всесвітньої організації АФПБ, – розповіла Юлія.

4

У кожному випадку доула працює індивідуально з породіллею. Все залежить від самопочуття жінки, її бажань та потреб. Комусь необхідно, щоб з ними були поруч вдома, коли почнуться перейми, комусь – у пологовому будинку, а іншим достатньо просто поговорити по телефону. Бувають випадки, коли допомагати треба рідним майбутньої мами, – заспокоїти чи пояснити.

-Завдання доули під час пологів – десь подати води, поправити подушку, пообійматися, покачатися, зробити масаж, заспокоїти чи похвалити, а інколи просто бути поруч та не заважати. Народження дитини – це час, коли варто зробити все, щоб для жiнки це був день спокою та любові. Адже, як дитина зароджується, так вона і повинна  народжуватися – у любові. Зазвичай доула приїздить додому під час переймів, супроводжує до пологового будинку, знаходиться поруч під час народження дитини та декілька годин після пологів. Ще одна зустріч відбувається наступного дня, – підкреслила Юлія.

3

Лікарі добре реагують на присутність доули під час пологів.

-Кожен розуміє своє завдання. Я відповідаю за психологічний стан жінки, щоб вона не нервувала, не хвилювалася. Лікар не може знаходитися поруч весь час, бо є ще інші породіллі. Лікар відповідає за стан дитини, а доула – за стан жінки. І коли кожен розуміє зону своєї відповідальності, тоді це командна робота, – пояснила Юлія.

Робота доул не така проста, як здається. Їм важко і психологічно, і фізично. Завжди треба бути напоготові, бо пологи передбачити неможливо.

–  Речі завжди ношу з собою, спеціальний одяг також завжди зі мною. Пологи можуть тривати 2 години, а можуть і 22. Дійсно, це важко. Але, коли ти входиш в цей стан і переживаєш все це, бачиш народження, маленьку дитину, то розумієш, що воно того варте. Що може бути краще, ніж народження дитини! Я завжди включаюся в процес, я знаходжуся в пологах.  Я фанатик своє роботи. Для когось це неприйнятно, а я люблю своє діло і живу ним, – сказала Юлія.

Кожна вагітна жінка, пологи,  немовля – це окрема унікальна історія. Тут без веселих та смішних подій не обходиться.

-Була в мене пара: чоловік разом з дружиною пройшов курс підготовки до пологів і повинен був знаходитися поруч з жінкою під час народження дитини. Але перейми почалися тоді, коли чоловік відпочивав після добре відсвяткованого дня народження приятеля.  Жінка подзвонила мені в паніці – почалися перейми, а чоловік не в тому стані, щоб їхати до пологового будинку. Ми залишили його вдома, а на пологи поїхали вдвох.

Ще була в мене дуже інтелігентна та спокійна вагітна жінка, але під час пологів вона дуже лаялася. Потім молода мама раділа, що цього не почув її чоловік.

Я часто зустрічаюся з жінками, для яких стала мамою під час пологів, ми згадуємо, як все було. Але згадуємо не словами, а почуттями, – поділилася Юлія.

2

Допомагає Юлія в підготовці до пологів як майбутнім мамам, так і татусям. Чимало чоловіків хочуть бути поруч з жінкою, коли на а світ з’явиться їхня дитина. До речі, в практиці Юлії та її знайомих доул чоловіки ніколи не непритомніли під час пологів, як це полюбляють показувати у кіно.

-Я підтримую пари, які разом йдуть на пологи. Це історія двох людей – вони зачали дитину разом, вони народжують її разом. Але і чоловік, і жінка повинні бути готові до спільних пологів. У моїй практиці не один тато, який пішов на пологи свідомо, не жалкував про це. Деякі навіть не здогадувалися, що народжувати так важко. Чоловікові слід бути поруч, якщо він готовий, а жінка може при ньому розслабитися. Але, якщо є відчуття, що буде некомфортно, краще майбутньому татусеві почекати за дверима. І це не буде означати, що чоловік не кохає чи не підтримує. Він підтримує в будь-якому випадку.

Читайте також: Як запоріжці оцінюють своє здоров’я.