Мер м. Пологи Юрій Коноваленко розповів про виклики, які сьогодні стоять перед тимчасово окупованою громадою.

Буквально у перші дні війни рашистська навала прийшла на пологівську землю… Сьогодні 90-тій день як Пологи – під окупантами, з 3-го березня. Навіть схоже, що орків у громаді більше ніж місцевих жителів, – розповідає Юрій Коноваленко.

“Зупинились заводи, фермерські господарства. Зруйновано більше 400 об’єктів. З 26 закладів освіти знищені 20, – констатує голова Пологівської громади. – Заклади культури, охорони здоров’я – все зазнало збитків”.

32 пологівця загинули, більше 40 поранені. Зараз у громаді залишились приблизно третина жителів.

Серйозним викликом для пологівців стала неможливість безпечно евакуюватись, бо з першого дня території обстрілюються. Люди вимушені проходити принизливі процедури фільтрації та обшуків під час переїзду через блокпости окупантів, фактично через лінію фронту.

Також буквально питання життя та смерті – неможливість надавати послуги охорони здоров’я. Окупанти у перші ж дні вигнали лікарів з Центральної районної лікарні, влаштувавши там свій шпиталь.
На сьогодні лише три лікарі первинки та три стоматологи надають невідкладну допомогу пологівцям, що залишились у громаді.

“З великими складнощами сьогодні нам вдається доставляти гуманітарку на Пологівщину, щоб роздавати її людям – зазначає голова. – Не маємо ані банків, ані пошти, ані банкоматів. Отримати готівку майже не можливо.”

Під час героїчних спроб довезти пенсії до Поліг одна поштарка загинула.

Попри все, комунальні служби громади продовжують працювати. Водо- , газо – та електропостачання зруйнували – відновлюють.

Завдяки допомозі всіх причетних: влади, волонтерів вдавалося доставляти гуманітарну допомогу, але з 1 травня окупанти фактично перекрили більшість омжливостей. Тільки деякі волонтери на свій страх і ризик примудряються все ж таки доставляти необхідне жителям.

“Але ми віримо у наші Збройні Сили, які обов’язково звільнять нашу громаду та всі інші населені пункти, – впевнений Юрій Коноваленко. – І ми відродимо всю нашу Україну”.

____

Посилання на наш Телеграм-канал