Карантин для багатьох вивільнив вдосталь часу, якого завжди не вистачало на цікаві справи
У коловороті робочих буднів багато хто з нас мріяв просто виспатися. Карантин дав всім нам таку можливість. Після того, як мрія здійснена, захотілось зайнятися чимось цікавим.
Жінкам знайти заняття легше, ніж чоловікам. Господині, напевно, захочуть вимити вікна та прибрати в оселі всі закутки, до яких не доходили руки. Що робити після цього?
Психологи радять почати з того, щоб переглянути свою систему цінностей. Заспокоїти себе, свої думки, побути в ментальній тиші, знайти гармонію, щоб почути свій внутрішній голос.
«Занурте свій погляд в себе, щоб зрозуміти, де те, чого хоче соціум, а де те, чого хоче саме ваша душа, тіло і розум. Згадайте все, що ви любили в дитинстві: співали, малювали, танцювали, ганяли в футбол, ходили в походи. Згадуйте та розкривайте все це в собі по-новому – саме це дасть вам енергію жити далі. Поки є те затишшя, напишіть, нарешті, свої життєві цілі, бізнес-план, намалюйте будинок своєї мрії. Пишіть щоденник. Шукайте нові способи заробітку. Прийміть все це як відпустку для того, щоб видихнути. Адже після карантину коловорот життя понесеться ще швидше», – дає пораду астропсихолог Анастасія Лаврентьєва.
Час для саморозвитку
- Самоосвіта в Інтернеті
На щастя, сьогодні існує чимало онлайн-платформ, які безкоштовно надають можливість навчатися. Тисячі курсів за різними напрямками пропонують як українські, так закордонні портали, а також – провідні університети світу. Можна навіть освоїти нову професію, сидячи на карантині.
- Домашній кінозал
Чудовий спосіб підняти собі настрій під час вимушеного сидіння дома – насолодитися переглядом кіно чи серіалів.
- Прочитати нову книгу
Напевно, у вас на телефоні або на полиці накопичилися книжки, які давно плануєте прочитати. Час настав! Можна почати вивчати іноземну мову.
- Послухати оперу
Віденська опера підготувала свою відповідь коронавірусу: там запустили безкоштовну онлайн-трансляцію оперних і балетних творів на період карантину.
Вистави проходитимуть щодня о 19:00 за віденським часом (або ж о 20:00 за київським) і залишатимуться доступними протягом доби. Аби безкоштовно дивитися вистави, треба зареєструватися на сайті Віденської опери.
- Прогулятися віртуальними музеями
Відвідувати найкращі музеї світу, навіть не виходячи з дому, цілком реально. Адже більшість із них оцифрували десятки тисяч видатних творів зі своїх колекцій.
Наприклад, можна вирушити у віртуальний тур паризьким Лувром, мадридським Прадо, флорентійським Уффіці, нью-йоркським музєм Метрополітен тощо.
- Зайнятися своєю зовнішністю
На себе завжди не вистачає часу. Настав момент це виправити! Почніть робити домашні масочки для волосся та обличчя. Згадайте про скраби та патчі, які давно пиляться на полиці у ванній кімнаті.
- Сам собі стиліст
Розберіть гардероб та викиньте те, що вже не плануєте носити. А з решти речей спробуйте скласти стильні, неочікувані комплекти.
- Йога або фітнес – просто необхідні
Під час карантину є велика небезпека набрати зайву вагу. Аби тримати себе у формі, зовсім не обов’язково ходити до зали – займатися спортом можна і вдома. Щоб робити це правильно, пошукайте на YouTube відеоуроки з професійними тренерами.
«Під час вимушеної бездіяльності всім нам треба якимось чином звільняти емоції. Якщо немає фізичного навантаження, коли ми мало рухаємося, ця енергія у нас капсулюється, і тоді з’являється потреба зриватися. Якщо говорити з психо-фізіологічної точки зору, у людини протягом доби повинен бути певний рівень стресу, тому що наше тіло розраховане для життя у диких умовах. Я рекомендую будь-які фізичні вправи плюс творчість, наприклад, малювання. Тобто, просто сидіти і малювати щось. Це те, що найкраще дає можливість звільняти емоції», – радить психолог, кандидат філософських наук Наталя Холоденко.
- Знайти віддалену роботу
Карантин забрав можливість заробити? Це не привід сидіти, склавши руки! Саме час зайнятися пошуком віддаленої роботи на фрілансі. Знайти її можна на багатьох сайтах, наприклад, Upwork або Freelancer.
- Освоїти новий рецепт
Зараз ідеальний час навчитися готувати торт, лазанью або, наприклад, суші. Проте треба пам’ятати, що багато солодкого призводить до стрибків інсуліну, які дають зміну настрою. Готуйте щось корисне.
- «У пошуках скарбу»
Якщо діти маються ледарством, можна пограти з ними у гру.
Намалюйте на аркуші А4 карту квартири з позначенням «Скарб». Поки дитина не бачить, заховайте в цьому місці маленький сюрприз.
Лист із картою порвіть на рівні частини (наприклад, на 4 або 6). Придумайте змагання, як дитині заслужити фрагмент карти, наприклад, прочитати декілька сторінок книги, вивчити 10 англійських слів, поприбирати у дитячій кімнаті тощо.
Після того, як маленький шукач скарбів збере всі частини картини, він зможе їх скласти і знайти ваш сюрприз.
А що ви вже поміняли у своєму житті під час карантину?
Читайте також:
Карантинне меню: 4 незвичних страви з гречки