Зрозуміти, що дитину цькують у школі, зовсім не складно

Батькам, які уважно ставляться до свої дітей, будуть одразу помітні найголовніші ознаки булінгу. Дитина, яку ображають:

Не хоче йти до школи

Не секрет, що діти не дуже люблять школу. Але у дітей, яких кривдять, небажання йти до школи набуває хворобливих рис – як в прямому, так і в переносному сенсі. З одного боку, вони можуть придумувати хвороби, щоб прогуляти школу, а з іншого – на ґрунті постійного стресу насправді можуть захворіти. Якщо ж немає можливості уникнути походу до школи під слушним приводом, дитина може просто її прогуляти.

Ні з ким не хоче спілкуватися або з усіма свариться

Дитина, яку ображають в школі, з незрозумілої для оточуючих причини відмовляється спілкуватися зі своїми друзями – як у школі, так і у дворі. Та й взагалі її поведінка стає асоціальною, вона намагається нікуди не ходити і ні з ким не зустрічатися, закривається у своїй кімнаті, а на запитання відповідає коротко: в основному кажучи «так» і «ні». Втім, трапляється й навпаки: дитина починає зі всіма сваритися, причому без поважної причини. Найбільше в таких випадках дістається родичам.

Страждає від перепадів настрою

У дитини різко і без явних на те причин змінюється настрій: від абсолютного спокою переходить до істерики і навпаки.

Не може пояснити, чому її речі зникають або псуються

У дитини зникає шкільне приладдя та іграшки, які вона бере з собою до школи, а на запитання, куди вони поділися, вона відповідає, що не знає, а то і зовсім відмовчується. Розповісти, що її речі відібрали і зламали ті, хто її цькує, дитина або не хоче, або боїться – як правило, кривдники загрожують своїй жертві: мовляв, поскаржишся дорослим – пошкодуєш. Дитина, якій не дають жити в школі, може приходити додому в порваному або забрудненому одязі, і теж не хоче пояснювати батькам, чому той прийшов у такий стан.

Погано спить

Дитина, яку цькують у школі, погано спить ночами – скрикує, часто прокидається, може навіть обмочитися. Втім, якщо в школі у дитини все нормально, а такі симптоми є, на них варто звернути увагу.

Падає успішність

Коли проти тебе ополчився весь клас, важко зосередитися на уроках і домашніх завданнях, тому успішність у дитини падає, і чим краще вона до цього навчалася, тим це помітніше.

Приходить додому побитою і подряпаною

Якщо ті, хто ображає дитину в школі, переходять від слів, погроз і образ до справи, на її тілі з’являються синці і садна. Батьки просто не можуть не звернути на це уваги.

Не їсть у школі і не ходить там у туалет

Якщо дитина повертається додому голодною і насамперед біжить до туалету, це привід для батьків насторожитися. Шкільна їдальня і, особливо, туалетна кімната – території, на яких діти, які зазнають цькування з боку однокласників, не почуваються у безпеці. В їдальні увага педагогів, до яких, в разі чого, можна було б звернутися за допомогою, розсіюється . Що до туалетних кімнат, то тут дорослих і зовсім немає, тому дитина побоюється, що там її кривдники застануть зненацька, тому вважає за краще туди не ходити і потерпіти до дому.

Будьте уважними до дітей, це допоможе уникнути поганих наслідків!

Читайте також: Коли в запорізьких школах завершиться навчальний рік