Містяни ширять фейки та прагнуть пройти тест на коронавірус без відповідного анамнезу

Як розповів на своїй офіційній сторінці у “Фейсбуці” мер Запоріжжя Володимир Буряк, на сьогодні в місті лабораторно підтверджені 6 випадків захворювання на коронавірус. Хвороба “привізна” – усі інфіковані нещодавно прибули з-закордону. Зараз їм надають медичну допомогу в обласній інфекційній лікарні та встановлюють контактних осіб.

Мер наголосив, що останнім часом на темі коронавірусу дуже багато спекуляцій. Люди масово ширять панічні дописи у соцмережах, які є фейками та викликають ще більше занепокоєння серед населення. Через це різко зросла кількість тих, хто хоче зробити тест на коронавірус. Серед них є такі, хто не має відповідних симптомів та не бував закордоном. Міський голова закликав запоріжців не панікувати, бо паніка – останнє, що зараз потрібно і вам, і медикам, які щодня працюють в посиленому режимі. Володимир Буряк наголосив на необхідності залишатися вдома та ретельно мити руки, а також звертатися до офіційних джерел інформації, одним з яких є Telegram-канал міської влади про коронавірус COVID-19. ЗАПОРІЖЖЯ. Саме там публікуються усі актуальні дані щодо кількості хворих на коронавірусну інфекцію, профілактичні рекомендації, інформація щодо заходів, яких вживає міська влада.

– У Запоріжжі прийнято всі необхідні міри для лікування хворих. У лікарнях є тести, найближчим часом прибудуть ще партії. Медики також забезпечені всім необхідним.На жаль, ми стикнулися з тотальним дефіцитом якісних і сертифікованих товарів. Також найближчим часом очікуємо першу поставку медичного обладнання. Замовлено вже близько 50 одиниць – від пульсоксиметрів до УЗД легень, – зауважив міський голова Володимир Буряк.

Мер Запоріжжя нагадав, що на сесії були виділені 100 млн грн, на першочергові потреби медичної галузі. Зокрема це придбання додаткових тестів, ще 25 до 63 наявних апаратів швидкої вентиляції легень і 25 моніторів пацієнта, двох апаратів для механічної дезінфекції великих площ, термічного генератора, генератора холодного туману, реагентів для лабораторної діагностики, а також купівлю засобів індивідуального захисту та дезрозчинів для лікарів тощо. Є домовленості з медичним університетом, який допоможе  обладнанням, спеціалістами, відділенням інтенсивної терапії.

Також міський голова розповів, що питання підвезення медиків на роботу вирішене. Медичний персонал має першочергове право проїзду в громадському транспорті за наявності посвідчення. Крім того, лікарні отримали кошти на паливо для забезпечення підвозу своїх працівників з районів області, а для лікарні екстреної та швидкої допомоги організовані спецрейси за чотирма маршрутами.

Читайте також: Як використати час карантину з користю