Нелегко доводиться працівникам Запорізького міського дитячого ботанічного саду під час морозів

Теплолюбні тропічні рослини потребують захисту, який їм могли надати лише «буржуйки» та теплонагрівачі, тож чергувати біля екзотики доводилось цілодобово.

Ніщо не пропало!

У Запоріжжі сильні морози стали несподіванкою для багатьох, адже для наших широт такі холоди – рідкість. Після січневих -20 градусів у лютому потепління знов змінилося морозами до -10 градусів. Люди зігріваються, як можуть. А як виживають рослини, наприклад, екзотичні, у Запорізькому міському дитячому саду?

Як розповіла директор Ботсаду Тамара Єрьоміна, морозні дні дались тяжко, адже в теплицях теж було прохолодно. Навіть у теплиці «Зимовий сад», де встановлені склопакети і немає жодної шпаринки, теж відбулось зниження температури до +16 градусів і нижче. А для рослин Ботсаду це дуже несприятливо. Особливо в «Зимовому саду», де живуть теплолюбні рослини, які потребують температури до +25 градусів.1611902481319 1611902580043 1611902580054

Тож працівникам Ботсаду доводилось цілодобово чергувати з обігрівачами біля рослин. У старих теплицях, де є «буржуйки», цілодобово топили.

– Ми як одягли на себе чоботи, фуфайки, то вже цілими днями були біля цих рослин, ледве не прикриваючи їх своїм тілом, – говорить директорка ботсаду.

Тож в теплицях нічого не пропало, і є надія, що і надалі все буде гаразд. А загалом, працівники чекають не дочекаються, коли всі рослини переїдуть у нову оранжерею, яка є найсучаснішою та найбільшою у країні.

Оновлення триває

Нагадаємо, згідно з міською програмою розвитку Ботанічного саду, яку ініціював міський голова Володимир Буряк, вже побудована нова оранжерея площею близько 1000 кв. м. Її висота – 12 м. Відкриття оранжереї планується вже навесні.Майже_збудована_нова_оранжерея SHER7453

Споруда занурена на кілька метрів в землю, що позитивно сприятиме тепловому режиму всередині неї. Варто зазначити, раніше на її місці було розташовано аж 8 теплиць, але з часом вони застаріли. Тому нова оранжерея не лише замінить старі споруди, а й дасть змогу суттєво оновити рослинні «запаси» ботсаду. Тож тут планують висаджувати рослини, яких ще немає в Україні. А ще в ній буде басейн, де зможуть вирощувати водяні рослини.

При плануванні оранжереї подбали не лише про рослини, а і про людей. Для людей, які пересуваються на інвалідних візках, обладнають пандус та зручний туалет на території.

Навіщо огортати дерева?

В холодний зимовий день ми пройшлись із моїм гідом (завідувачкою відділу ботсаду Мариною Ілляш) їхнім квітучим господарством. Так, поза межами теплиць на прищепних рослинах дерева замотані у плівку. У перший рік тут завжди загортають магнолії, щоб вони не вимерзли. Також замотують і щеплення штамбових троянд. З хвойних дерев у Ботсаду чудово почувається під час морозів туя складчаста.Марина_Iлляш_демонструe_кали 1611902691363 1611902691356

А в теплицях зараз квітнуть брогмелеві рослини, грошове дерево, іхінакактус «Тещин пуфик», стрелітція, ордізія, бегонія, бугінвілія, імператорське дерево мурайя, азалія, лимонне дерево, шефлера, фінік і багато інших.

До речі, Запорізький ботанічний сад – це єдиний в Україні освітній заклад, який займається подібним напрямком виховання. Як розповіла заступник директора з навчальної роботи Тетяна Круть, у них працюють 23 гуртки, в яких навчаються близько 800 дітей. Гуртки діють за 3 напрямками – еколого-натуралістичний, художньо-естетичний та соціально-реабілітаційний. Діти не лише проходять навчання в гуртках, а й беруть участь у різних міських та обласних конкурсах.1611902639640 1611902639637 1611902639627 1611902481327

Читайте також: Як просувається будівництво потужного приймального відділення в запорізькій лікарні