У час карантинуколи багато людей більшу частину свого часу проводять вдомаважливо підтримувати рівень вологості повітря у приміщеннях

Якщо зазвичай зволожувачами цікавилися молоді батьки для своєї дитини або любителі квітівто зараз це стало актуально для всіх. 

Здоров’я людини

Сонливістьроздратуванняв’ялістьнеуважність – ви впевненіщо просто не виспалисяМожливовсетаки причина в «сухому» повітрі у приміщенніВи втрачаєте вологу, і з’являється більсухість у носогорліу сухому повітрі часто циркулює пилякий викликає алергіюдо того ж у зневоложеному повітрі пошкоджується шкіра та слизові оболонкиякі втрачають свої захисні властивості.

А ось у вологому повітрі знижується вірусна активністьтому нижче ризик підхопити ГРЗ і ГРВІЛікарі сходяться на думціщо чим частіше людина провітрює житлове приміщеннятим рідше вона хворіє на вірусні інфекціїВажливо не тільки не перешкоджати проникненню свіжого повітря у квартируале і підтримувати сприятливий рівень вологості в кімнатахУ цьому й допоможе зволожувач повітря.

Ще наші мами й бабусі зналинаскільки важливо підтримувати мікроклімат у квартиріЗволожувачів повітря та інших новомодних приладів в ті роки не існувалотому користувалися підручними засобамиКаструлі з водою розміщували під батареямиу кімнатах розвішували вологі рушникиСухе повітря небезпечне для малюківособливо в перші місяці життяУ ньому утворюється велика кількість частинок пилу і мікробівякіпопадаючи в дихальні шляхи дитинипровокують розвиток різних захворюваньНа шкірі малюка можуть зявлятися мікротріщини й ранищо може стати причиною інфікування шкірного покривукров стає густішоющо перешкоджає нормальному функціонуванню внутрішніх органів.

Лікарі кажутьщо зволожувати повітря у квартиріде знаходиться маленька дитина – обовязковоАле застерігають молодих мамне варто перенасичувати житлове приміщення вологоюУ надто вологому середовищі швидко розмножується грибокна стінах зявляється цвільСпори грибів викликають алергічні реакції і знижують імунітет не тільки дитиниале і дорослої людини.

Стан рослин

Рослини також люблять водуі коли у приміщенні достатньо для них вологивони стають зеленішимибільше квітнуть та й в цілому почуваються добреЗволожувач повітря – відмінна знахідка для господиньякі займаються розведенням квітів у квартиріСухе повітря негативно впливає на рослиниперешкоджаючи нормальному зростаннюЩоб квіти радували око протягом всього рокунеобхідно підтримувати нормальний мікроклімат у приміщенні й контролювати діапазон вологості на рівні 55-70%.

Збереження меблів

Багато хто помилково вважаєщо зволожувати повітря необхідно тільки вліткуУ холодну пору року діапазон вологості у квартирі теж вимагає корекціїРобота різних опалювальних приладівбатарейобігрівачів і конвекторів спалює кисеньЦе загрожує зайвою сухістю повітряЗволожувач повітря допоможе продовжити експлуатаційний термін технікиПри акумулюванні статичної електрики пил осідає всередині ноутбуківсистемних блоківтелевізорівакустичних системЩоб техніка працювала довше і не виходила з ладу раніше часупотрібно стежити за вологістю повітря.

Зі зволожувачем пилу в повітрі стає меншетому він не осідає на поверхнях та не шкодить їмКрім тогодерев’яні або паперові предмети в кімнатінаприкладкартина на стіні або фотографії в альбоміне пересихають та не тріскаютьсяКолекціонери марокмонетстаровинних книг та інших антикварних речей не з чуток знаютьщо збереження цінних предметів залежить від умовв яких вони зберігаютьсяПапір і різні метали вкрай чутливі до посушливого кліматуТому філателістибукіністинумізмати вважають зволожувач повітря невідємним атрибутом будьякого закритого приміщення.

Сприятлива вологість для приміщеньде знаходяться люди – від 40% до 60%. А якщо ви маєте маленьких дітейто цей показник навіть рекомендують доводити до 70%.

Які бувають типи зволожувачів повітря

Холодною парою – працює за принципом холодного випаровування

У бак заливається водаз якого вона потрапляє на спеціальну деталь (дисккартриджфільтр), внаслідок чого вода перетворюється на парузволожуючи повітряВикористовуючи «холодні» зволожувачірекомендується заливати очищену воду (дистильовану). Це збільшить термін служб картриджаРозглянемо головні переваги такого обладнання:

  • простий у використанні й управлінні;
  • економічний у використанні електроенергії (20-50 Вт).

Як особливість зволожувача такого типу слід виділити необхідність заміни антибактеріального фільтраякийяк правилопередбачений конструкцієюа також рівень вологи в приміщенніобмежений відміткою в 60%.

Паровий зволожувач (тепла пара) – принцип дії схожий зі звичайним чайником

Зволоження здійснюється під впливом парищо утворюється від закипання водиТакий тип зволожувача дуже ефективнийтому що в них встановлений гідростатдля вимірювання та контролю рівня вологиНайчастіше комплектуються спеціальними насадкамиза допомогою яких можна проводити інгаляції в лікувальних ціляхПереваги парового зволожувача:

  • захист від спустошеного бака;
  • немає потреби в заміні фільтрівкартриджів;
  • простий у використанні й управлінні;
  • високий рівень продуктивності.

Варто звернути увагущо парові зволожувачі відрізняються великим споживанням електрики (300-600 Вт), і пара на виході має температуру в 50-60°СПри використанні його в дитячій кімнаті важливо дотримуватися обережності.

Ультразвукові зволожувачі

Зволоження відбувається завдяки випаровуванню води при високочастотному коливанні мембраниЇх винайшли не так давноале вони вже мають попитПеревагою такого обладнання є:

  • тихапрактично безшумна робота;
  • автоматичне відключення;
  • температура пари на виході не більше 40°С;
  • енергоощадний (40-50 Вт);
  • високий рівень продуктивностіширокий діапазон встановлення рівня вологості повітря (40-70%);

Як правилообладнані фільтром для водиякий очищає її перед випаровуванням.

Такожіснують щетак званімийки повітря – приладздатний не просто зволожити або очистити повітряа й іонізувати та охолодити повітря.

Як обрати зволожувач повітря

На відміну від часівколи зволожити в приміщенні повітря можна було тільки за допомогою ганчірки й тарілки з водоюсьогодні варіантів дуже багато на вибірВід чого часто і виникає питання – як обрати зволожувач повітря?

Для тогощоб зробити правильний вибірнеобхідно врахувати деякі характеристики свого приміщення:

Площа приміщення – рекомендуєтьсящоб площа кімнати була трохи меншеніж зазначено в характеристиках приладу;

Продуктивність зволожувача – якщо повітря у приміщенні сильно пересушуєтьсявідповідно слід обирати обладнання з високою продуктивністю.

Залежно від моделі зволожувачав комплекті можуть йти різні фільтриіонізаторАле це вже індивідуально підбираєтьсябо такі можливості є додатковою опцієюТа, звичайнокупуйтетой зволожувачякий більше подобається за зовнішнім виглядомВін тільки доповнить інтерєр кімнати і підкреслить індивідуальність дизайну.

Як виміряти рівень вологості повітря (по месту)

Спеціальні пристрої для виміру ? це гігрометри або вологоміриАле перевіритинаскільки повітряні потоки насичені вологою можна навіть за допомогою простого примітивного способу.

Набираємо склянку води й прибираємо її в холодильникщоб рідина остигнула до 3-4 градусівПісля цього дістаємо склянку з водою і встановлюємо в кімнаті на стілспостерігаючи за змінами.

Якщо склянка покривається «росою» і досить швидко висихаєзначитьу квартирі недостатні показники вологостіЯкщо на склянці утворилися великі краплі водияка стікаєзначитьвологість надмірнаЯкщо ж поверхня склянки залишається «спітнілою»але при цьому краплі не стікають вниззначитьу будинку помірна вологість.

Народні способияк зволожити повітря 

Природне випаровування води – посуд з водою відкритого типумокра тканинаЯк не дивнотакий метод має «плюс» – це доступність івласневсеПозитивний результат від такої процедури можна отримати виключно за регулярного використанняАлев такому разі кімната перетвориться на склад посудумокрих рушників і ганчірок.

Провітрювання – такий спосіб зазвичай використовують взимкуЯк вже вище сказалиопалювальні прилади сушать повітряПомилкою є тещо повітря в морозний період зовсім не вологеа навпаки – холодне і сухеАвідповідновоно зовсім не допомагає зволожити приміщення.

Вологе прибиранняБезумовночистота – це чудовоАлещобвід вологого прибирання зволожити повітряпотрібно буде розлити на підлогу та стіни кілька тазиків води й очікуватиколи вона почне випаровуватисяПогодьтесяне дуже вдалий метод.

Живі рослини – як показала практикацей метод зовсім не ефективнийбо вплив рослин на рівень вологості мінімальнийВони скоріше стануть природним гігрометромзасихають – значить повітря сухе.

Акваріум – наскільки дієвий такий методзалежить від його розмірівАлеза акваріумом необхідно стежитидоглядатиХоча сама ідея хорошаКрім зволоження – це красивоЗаспокоюєрозслаблює.

Читайте також: Чим небезпечна мода на голі щиколотки взимку