Мікробіологічні показники води в Дніпрі погіршуються

Серед основних небезпек, що загрожують Дніпру, спеціалісти називають засмічення берегів, злив неочищених стоків в Дніпро та мийних засобів із фосфатами, які викликають зростання синьо-зелених водоростей. Всі ці проблеми можна вирішити лише на рівні державної влади, вважають експерти.

– Сьогодні понад 60% населення України п’є воду з Дніпра, тому це стратегічна річка країни, і її стан повинен турбувати владу на найвищому рівні, – вважає завідувач кафедри загальної та прикладної екології і зоології ЗНУ Олександр Рильський.

Науковець вважає, що проблему треба починати вирішувати з малих річок, які впадають в Дніпро. У Запорізькій області береги річок Капустянка, Мокра Московка люди використовують як смітник. І потім весь непотріб потрапляє в Дніпро.

Також еколог пропонує на законодавчому рівні заборонити в Україні використання мийних засобів, що містять фосфати.

За словами лікаря з комунальної гігієни Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України Євгена Тулушева, в Запорізькій області проводяться регулярні дослідження якості води в Дніпрі. Щоправда, в останні роки їх стало менше, а в Департаменті екології Запорізької облдержадміністрації взагалі скасовано відділ моніторингу, але все ж таки, сьогодні існують 32 контрольні точки. Особливу увагу приділяють офіційним і неофіційним пляжам.

Очищенням питної води в Запоріжжі займається комунальне підприємство «Водоканал». І ця вода постачається споживачам належної якості, що відповідає всім вимогам. Не кожне місто України може похвалитися подібною сучасною системою очищення води, яка з’явилася в Запоріжжі на початку нульових завдяки кредиту ЄБРР.

Читайте також: Як змінюватиметься клімат на Запоріжжі