Ситуація щодо евакуації мирних мешканців з потенційно небезпечних територій наразі складна. Легальних “зелених коридорів” немає. Адже вони мають офіційно узгоджуватись з обома країнами, а також супроводжуватись Червоним Хрестом.

До того моменту і зараз люди просто виїжджають на свій страх і ризик, минаючи лінію зіткнення. Організовано взяти і сісти, щоб поїхали автобуси, як це було з маріупольчанами в березні-квітні, наразі неможливо. Останні організовані колони випустили на початку травня з мешканцями Маріуполя та Азовсталі. Тобі цей зелений коридор був під прапором ООН та Червоного Хреста, – повідомив голова ЗОВА Олександр Старух в ефірі телеканалів.

Зокрема, за минулий місяць вдалось евакуюватися майже 40 тисячам осіб із Запорізької та сусідніх областей, 35 тисяч з них – люди з тимчасово окупованих територій. Зараз в регіоні зареєстровано вже 96 тисяч ВПО. З обласного центру також виїхала значна кількість людей, однак багато вже повернулась додому. Людей закликають перечекати до повної стабілізації ситуації у віддалених від лінії фронту місцях, а тих, хто евакуюється зараз – виїжджати у більш спокійні регіони.

Ситуація на тимчасово окупованих територіях залишається складною. Там органи нашої влади продовжують здійснювати свої повноваження в обмеженому обсязі. Заклади медицини та сфера ЖКГ продовжують функціонувати, школи та дитячі садки наразі не працюють. На території присутні представники військових угрупувань л/днр, росгвардія і т.д. Вони здійснюють терор та протиправні дії: грабують, нищать та викрадають людей. Особливо страждають фермери Запорізької області, яких окупанти примушують до колаборації, нищать та крадуть їх врожай.

____

Посилання на наш Телеграм-канал