Ритм повсякденного життя за останні десятиліття значно пришвидшився

У постійній гонитві ми кудись мчимо, на бігу давимось фастфудом і знову вирушаємо у справах. Бізнес-література і тренінги з особистої продуктивності вчать нас як встигати більше, досягати, бути продуктивними. Але чи реально залишатися на піку своїх можливостей 24/7? Протилежний погляд сповідують прихильники філософії slow life. Вони переконані, що нам всім потрібно сповільнитися, щоб відчути смак життя, почати помічати дрібниці і насолоджуватися ними.

Поспішай повільно

Slow life – культура уповільнення життя, це соціальний рух, протилежний «швидше, сильніше, вище». Наш темп життя постійно прискорюється, але що ми набуваємо в результаті, а що втрачаємо? У нескінченному потоці інформації, чужих перемог і досягнень, ідеальних картинок в Instagram нам хочеться встигнути за примарним успіхом, порівнюючи себе з іншими. Slow life потрібен для перезавантаження і переосмислення життєвих пріоритетів. І мова йде не про швидкість равлика, перегляд телевізора на дивані, саботаж всіх важливих робочих завдань. Головна мета слоулайферів – відчувати себе в моменті, цінувати час, робити речі якнайкраще, а не швидше.

Ідеї Slow living популярні серед топових бізнесменів, акторів, політиків та зірок шоу-бізнесу. Активні мешканці нашого міста також поділились своїм досвідом – як не вигорати в сучасному ритмі, як насолоджуватись життям і при цьому досягати бажаного.

У польоті яскравого життя

Запорізька фотограф Ірина Дорогокупля вражає своєю жагою до смаку життя. Їй вдається займатись улюбленою справою, відвідувати неймовірні куточки світу і постійно розвиватись. Дівчина побувала на вершині гори Ай-Петрі, була на Великому каньйоні. У 2016 році вона відвідала з подругою вершину Попіван висотою 2028 м і найвищу точку України Говерла, висота якої складає 2061 м над рівнем моря. Для двох дівчат це була дуже небезпечна подорож, з якою вони впорались і прагнуть повторити.Iрина_Дорогокупля_обожнюe_екстрiм_та_через_н_ого_знаходит__спокiй

Але так було не завжди. За освітою Іра фінансист і після інституту працювала в торговельній компанії. За 8 років роботи з напруженим графіком дівчина відчула вигорання настільки сильне, що навіть у вихідні не було сил ні на що, крім сну. Тоді вона ризикнула покинути рутинну роботу і почати працювати як фотограф.

Іра намагається балансувати між справами та відпочинком, для цього вона 6 днів на тиждень активно працює, а 1 день обов’язково виділяє для відпочинку. Вимикає Інтернет і намагається ні з ким не спілкуватись. Усамітнення відновлює розум.

Іра черпає енергію в активному відпочинку. Верхова їзда, подорожі на каяках, біг, скелелазіння, політ на параплані, сходження у гори – все це звичний вид відпочинку для нашої героїні. Активний вид відпочинку допомагає перемикнути мислення з рутини на режим виживання, і це подібно переродженню.

Іра впевнена, що до розуміння Slow living треба дійти на певному етапі розвитку, коли приходить бажання відчувати цінність кожної миті. Як фотограф, вона обожнює в літній період на світанку взяти фотоапарат та вирушити на природу, щоб зловити її красу та неповторність.

– Ці кілька секунд до сходження сонця на світанку, це щось неймовірне і краще за будь-яку медитацію. Таке задоволення доступне для кожної людини, але більшість, на жаль, цього не помічають. Я вважаю, що люди вигорають через прагнення відповідати чужим стандартам. Але все це на справі не має значення, бо одна людина може плакати в шикарному готелі десь в Дубаї, в той час, як хтось інший радіє в однокімнатній квартирі в Запоріжжі. Не треба гнатись за чужими цілями, і тоді зможете балансувати між швидким та повільним темпом, – каже Ірина.

Як викроїти час для себе?

Знайомтеся, Олена Макайя – старший соцпрацівник і PR-менеджер БО «БФ «Сподівання», член консультаційної ради у справах внутрішньо переміщених осіб при міському голові Запоріжжя, студентка 2 курсу ЗНУ кафедри соціології та управління, а також мама 3 дітей. Ритм життя у цієї жінки наддинамічний, але інакше вона не може. Олена порівнює своє життя із рухом паровозу. Він набирає швидкість, і гальмувати різко не можна, бо за інерцією всі вагони підуть під укіс. Тільки вперед – і ніяк інакше.Олена_Макайя_задоволена_стрiмкiстю_свого_темпу_життя,_але_завжди

Але для того, щоб творити, десь треба черпати енергію. Олена відпочиває при пошитті одягу, знаходячи в цьому диво творчості. Ось був шматок тканини, крок за кроком, і він перетворився на готове вбрання. У музиці вона також знаходить можливість піти від реальності, тому в дорозі завжди відпочиває з навушниками під улюблені мелодії. Також любить просто побути матір’ю та дружиною, виготовляючи улюблені страви для своєї сім’ї.

– Ми періодично їздимо в міста нашої області, тестуємо безкоштовно на ВІЛ охочих, під час таких поїздок теж наповнююсь позитивною енергією. У нас приголомшлива природа, за вікном авто відкриваються чудові види. Мов намальовані хмари, безкраї простори степів, затишні містечка і села. Люблю наші парки і сквери. Особливо зараз перетворився пр. Маяковського, бул. Шевченка. Місто взагалі стає іншим, більш цікавим, і мені подобається спостерігати за його розквітом. Загалом, виходить, що в метушні буднів знаходжу хвилини спокою, який дає мені сили для нових звершень, – каже Олена.

Тут і зараз!

Тренер з риторики, автор курсу «Говори правильно!» Ілона Наникіна вважає, що вся ця метушня і скажений темп придумані для того, щоб людина не замислювалась про те, що смертна. Так легше. Коли біжиш у скаженому марафоні – не обов’язково розрізняти добро і зло. Тому жінка завжди виділяє час для відпочинку, любить почитати цікаву книгу, прогулянки по Хортиці або перегляд серіалу.

– У мене є ліки від поспіху – почати кайфувати від усього. Можна навіть завести щоденник і записувати в нього все красиве і цікаве, що сталося з вами сьогодні. Причому зовсім не обов’язково записувати, скажімо, зустріч із якоюсь зіркою або виграш в лотерею. Скільки радості, коли розглядаєш, як розцвіла квітка на вікні! Кішка прийшла об вас потертись – так це позамежний кайф! А якщо у вас є чашка гарячої кави і шматочок сиру – щасливіше за вас важко знайти людину. Я сама довго йшла до цього. У нас занадто багато тупих очікувань від життя. Ми чекаємо, а не живемо. А життя воно тут і зараз і дуже швидко проходить. Ловіть його, поки можете, – ділиться Ілона.Дiлова_жiнка_Iлона_Наникiна_любит__насолоджуватис__кожною_миттю

Життя на 2 міста

Засновниця і керівниця БО «БФ «Світ Милосердя» Ольга Годіна живе на 2 міста – Дніпро-Запоріжжя. Ольга вважає, що дуже важливо вміти планувати, як в роботі, так і в повсякденному житті, це допомагає раціонально використовувати свій час і отримувати задоволення від кожного моменту життя. У Запоріжжі улюблене місце Ольги – острів Хортиця. Особливо сумує за ним, коли тривалий час знаходиться в Дніпрі. Але по приїзду поспішає відвідати улюблені місця на острові.

– У житті дуже важливо жити в першу чергу в гармонії з собою, і тоді ви не будете вигорати і морально виснажуватись. Дуже важливо розуміти ресурс свого організму і давати своєчасний відпочинок, як моральний, так і фізичний, – каже Ольга.Ол_га_Годiна_встигаe_i_людям_допомагати,_i_працювати,_i_насолоджуватис_

Не поспішай

Звісно, всі прагнуть влаштувати своє фінансове або особисте життя, вдосконалюють себе усебічно, і це добре. Але варто пам’ятати, що всіх грошей не заробити і всім не можна сподобатись. Частіше прислуховуйтесь до голосу власного організму, поки він не почав кричати.

Читайте також: Запорізькі блогери набирають тисячні аудиторії в популярній соцмережі