У ККЗ ім. О. Довженка 27 травня стартує або «стартував» Фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест», який триватиме до 5 червня у 17 містах України. Початок фестивального сеансу – 9.00.

Як розповіла директор Кіноконцертної зали ім. О. Довженка Людмила Зеленюк, діти-глядачі цього огляду сучасного кіно – всі до одного члени журі, які обирають переможців.  Вхід на покази в усіх містах – безкоштовний за попередньою реєстрацією на сайті фестивалю http://childrenkinofest.com/ua/schedule/?city=zaporizhia

Половина місць виділяється організованим групам глядачів з соціально незахищених верств населення: дітям з особливими потребами, сиротам і потерпілим від конфлікту на сході України.

«Чілдрен Кінофест» відкриє франко-бельгійський анімаційний фільм «Хлопчик-фантом». Фільм «Альпійська казка Хайді» – екранізація знаменитої повісті «Хайді» Йоханни Спірі про сирітку, яка живе зі своїм дідом-пастухом серед альпійських луків. Іще один фільм із приголомшливими пейзажами – норвезька «Операція «Арктика». Троє дітей стають сучасними Робінзонами Крузо – тільки замість тропічного острова вони опиняються в арктичних льодах Шпіцбергена. Про взаємну підтримку людини і тварини – угорська пригодницька комедія «Лапа». Пухнастий друг є і в героя фільму «Правила життя хлопчика Ніно», який поринає у розпач після трагічних подій у родині, але несподівано знаходить щастя і підтримку. «Міні та Моззі» – барвиста анімація з Данії, присвячена пригодам групи комашок.

До програми «Чілдрен Кінофесту–2016» увійшов і фестивальний хіт Лукаса Мудіссона «Ми – найкращі!», який перенесе глядачів до Стокгольма 80-х, де троє дівчаток вирішили довести всім оточуючим, що панк-рок живіший за усіх живих. У позаконкурсній програмі на маленьких глядачів чекає ретроспектива міні-мультфільмів від легендарної анімаційної студії «Aardman», присвячена її сорокаріччю. Нагадаємо, ця студія подарувала світу Баранця Шона,  Уоллеса і Громіта.  Також поза конкурсом представлена ??серія «Моя країна – Україна»: 26 мультфільмів, створених молодими авторами і виконаних у техніці пластилінової анімації. Кожен фільм розповідає казку, історію або легенду, пов’язану з певним місцем  України.

Закриває фестиваль музична комедія Роберти Дюрран «Фелікс» – історія про маленького саксофоніста, яка стала переможцем «Чілдрен Кінофесту» 2015 року.

Олена ПІДДУБНА