Запорізьке Головуправління Держгеокадастру погодилося до 15 червня розглянути всі заяви, які надійшли від учасників АТО на отримання дозволу на земельні ділянки.
За даними керівника обласного Центру допомоги учасникам АТО Олексія Сквордякова, зараз за отриманням дозволу звернулося майже 2,3 тисячі учасників АТО, тоді як процес отримання земельних ділянок дещо зупинено. Але наразі всі проблемні питання вирішено. З ГУ Держгеокадастром є домовленість щодо активізації цієї роботи: на сьогодні видано більше 1300 дозволів. Є обгрунтовані сподівання, що після 15 червня дозволи на землю для ведення садівництва й особистого селянського господарства отримають ще до 1800 учасників АТО.
Найчастіше АТОвці звертаються щодо отримання статусу учасника бойових дій, постановки на квартирний облік, виділення земельної ділянки, оздоровлення, медичного забезпечення, реабілітації, пільг, харчування їхніх дітей у дошкільних і шкільних закладах.
– Наш центр допомагає учасникам АТО збирати необхідні документи та правильно оформляти заяви, – наголосив Олексій Сквордяков. – Ця робота зупинятися не буде. Всі бажаючі можуть звертатися до нас по допомогу.
Варто додати, що протягом минулого року за результатами розгляду клопотань від учасників АТО Держгеокадастром та органами місцевого самоврядування було видано 822 дозволи на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок загальною площею 594, 5155 гектара.
Для більш ефективного, зручного та швидкого надання правової допомоги бійцям, які повернулися із зони проведення АТО, та членам їх сімей між Запорізькою ОДА й обласними центрами надання допомоги учасникам АТО та первинної правової допомоги підписано Меморандум про співпрацю. Наразі в регіоні працюють чотири центри правової допомоги: два – в Запоріжжі та по одному – в Бердянську та Мелітополі.
За даними директора регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Павла Наливайка, всі питання, пов’язані з порушенням прав, вирішуватимуться виключно у правовому полі. Тому для бійців АТО буде надаватися адвокат, який захищатиме його інтереси в суді та на досудовому слідстві.
– Держава взяла на себе певні зобов’язання щодо допомоги учасникам АТО, – підкреслив Павло Наливайко. – На безоплатну правову допомогу мають право не лише самі захисники, а й члени їх родин.
Для довідки: єдиний номер системи «гарячої лінії» безоплатної правової допомоги по Україні: 0-800-213-103.
Євген ПАНТЕЛЕЄВ