У планах будівельників повне завершення будівництва мостових переходів у 2022 році, до Дня незалежності України, – повідомили учасники пресконференції, присвяченої історії будівництва нових мостів через р. Дніпро у Запоріжжі та відкриттю вантового мосту.

Підрядником спорудження мостових переходів стала відома турецька компанія «Онур». Роботи тривали у режимі 24/7. Щоденно на об’єкті працювали сотні робітників. У грудні 2020 року вже було відкрито рух по частині балкового мосту, який з’єднав Хортицький район з островом Хортиця.

Паралельно відбувалося будівництво вантового мосту між островом Хортиця та лівобережною частиною Запоріжжя. Активно роботи виконувалися і у 2021 році. Для будівництва було залучено один з найбільших плавкранів світу – «Захарій». Для спорудження мосту використали 6406,6 метрів вантів. Останній 48 вант змонтовано у грудні 2021 року.

22 січня 2022 року було відкрито перший проїзд вантового мосту. Тепер це найвищий міст України та восьмий за висотою міст Європи. Його висота сягає 150 метрів.