Ігор Гармаш, який з 15 липня призначений директором новоствореного департаменту культури і туризму міськради, провів у Центрі мистецтв “Арт-Простір” на засіданні «ВУЛИКа» зустріч із творчим активом запорізьких митців та небайдужими запоріжцями.
Обговорювалися питання, як зробити запорізький простір культурним та зручним як для запоріжців, так і для туристів, які до нас приїздять. Одразу новий директор департаменту записував найперспективніші думки та плани. Також Ігор Гармаш запросив усіх запоріжців писати йому на «Фейсбук» свої пропозиції.
Ігор Гармаш пообіцяв:
– Будемо впроваджувати базові принципи: постійний розвиток; осучаснення нашого культурного життя, тобто будемо приділяти увагу contemporary art. Головне ж – перейти від бюджетно-звітного принципу діяльності до проектно-грантового. Правилом стане й залучення до проектів громадськості. Я за останні роки організував більше тисячі культурних подій у нашому місті. Вже кілька місяців за пропозицією заступника міського голови Анатолія Пустоварова я та кілька досить відомих людей Запоріжжя збираємося щотижня і генеруємо ідеї з розвитку туризму. Думаю, програму можна буде презентувати у вересні.
Як би це не парадоксально звучало, серед перших ідей, як зробити місто привабливим для туристів, були наступні: зробити красиві, сучасні зупинки з інформаційними вказівками, де що є в Запоріжжі (зараз ані на автовокзалі, ані на залізничному вокзалі приїжджі не знають, в який бік їхати, наприклад, на Хортицю і чим), навести лад із маршрутками та «окультурити водіїв». Зробити, нарешті, Прибережну не зібранням генделиків, а зоною відпочинку із нормальною пішохідною та велозоною, запропоновано зробити там парк фонтанів за рахунок перепаду верхнього та нижнього б’єфу Дніпра. Впорядкувати унікальне Соцмісто, до якого зараз страшно запрошувати гостей міста, так там занедбано унікальні будинки. Запросити відомих блогерів на прес-тур до Запоріжжя. Художник Юрій Бараннік розповів, що вже два роки тому розробив кілька тематичних схем для туристичних маршрутів туристів у місті.
Найціннішою думкою можна вважати таку: Запоріжжя стане цікавим та привабливим для туристів лише тоді, коли буде комфортним та привітним для своїх мешканців, причому не тільки людей, але й для собак, кішок та пташок.
Також під час «мозкового штурму» запоріжці, які часто бувають за кордоном, розповідали про досвід здобуття туристичної привабливості Грузії, Естонії, Фінляндії та інших країн.
А ще усім запоріжцям запропонували по п’ятницях вдягатися у вишиванки, національний одяг.
Ігор Гармаш попередив:
– Не буде так: ви запропонували, а влада «хай зробить». Усі ваші проекти ви будете реалізовувати власноруч.
І ніхто йому не заперечував.
Нагадаємо читачам, Ігор Гармаш восьмий рік очолює кіноклуб “Сходження” і другий рік – Центр мистецтв “Арт-Простір”. Це лише частина його продуктивної громадської діяльності. А спочатку він закінчив Запорізький технікум електронних приладі, служив у Військово-морському флоті мічманом. Займався бізнесом у Білорусі. У 1995 році повернувся до Запоріжжя. Працював директором промислової бази в концерні “Моноліт”, приватного підприємства “ПОКЛИК”, займався підприємницькою діяльністю, рік – помічником директора муніципального театру “Vie”. З 2011 по 2016 рік був заступником генерального директора корпорації “Кераміст”.
У 2013 році закінчив Запорізьку державну інженерну академію за спеціальністю “інженер-механік”. Як сам каже – на спір.