З початку поточного тижня мешканці будинку № 8 на вулиці Ладозькій (1-й під’їзд) користуються новим ліфтом білоруського виробництва. Тут зроблено капітальний ремонт підйомника, який прослужив понад нормативний термін – більше 25 років. Роботи виконувалися планово, тому чекати запуску ліфта людям довго не довелося.

Як розповіла виконуюча обов’язки заступника голови районної адміністрації Запорізької міської ради по Дніпровському району Оксана Швець, в цьому році в житлових будинках комунальної власності, розташованих у правобережній частині району, відремонтують 25 ліфтів.

– На території Правого берега налічуються 163 будинки комунальної власності, які обладнані 564 ліфтами. Згідно з міською програмою на ремонт ліфтів виділено більше п’яти мільйонів гривень. Це близько 19 будинків,  в яких будуть відремонтовані ліфти, – зазначила Оксана Швець.

IMG_6986Незабаром у першому під’їзді будинку №1 на вулиці Академіка Александрова також після капітального ремонту буде запущено ліфт.

Будинок чотирнадцятиповерховий, тому для обслуговування великої кількості людей, що проживають тут, передбачена робота двох ліфтів. Один з них – вантажний –  знаходився  в аварійному стані, не експлуатувався з 2012 року.

– Виконано заміну ліфта старої моделі на новий, білоруський, з сучасною системою управління, повною заміною кабіни, тросів, електричної схеми, лебідки з обмежувачем швидкості. Завершуються налагоджувальні роботи. Готовність об’єкта – близько 99%. Справа за оформленням необхідних документів і проведенням випробувань ліфта і пристроїв, – розповів монтажник з заміни ліфтів та капітального ремонту ліфтового господарства Олександр Крамаренко.

Як повідомляє департамент житлово-комунального господарства міської ради, в місті налічується 3037 ліфтів, з них відпрацювали нормативний термін експлуатації і потребують технічного переоснащення 2173.

Сьогодні важливим завданням міської влади є вирішення цієї проблеми. Найбільш проблемні ліфти включено до графіка капітальних ремонтів, роботи вже виконуються. У цьому році в обласному центрі відремонтовані 87 ліфтів, ведуться ремонти ще 34 об’єктів.

Всього в 2016 році в Запоріжжі будуть капітально відремонтовані 289 ліфтів, ще 307 включено в графік малих капітальних ремонтів. Це практично в 3 рази більше порівняно з попередніми двома роками. На це в бюджеті міста передбачено 90 млн грн.

Фото Володимира ШЕРЕМЕТА