23-го квітня на невеличкій площі біля бібліотеки ім. Горького, яка раніше була порожньою і непримітною, з’явилися яскраві арт-лавки, що тепер привертають увагу городян і заманюють до себе – перепочити.

Автором проекту арт-лавочок під назвою «Книга» є Олександр Рудик. Ця ідея реалізована завдяки гранту, який автор виграв у рамках проекту «Ми – це місто» у 2015 році, що організував комбінат «Запоріжсталь».

«Хотілося щось хороше зробити для міста. А тут сіра пуста площа була. Я знаю, що бібліотека проводить багато заходів у літній час, і тут чогось такого не вистачало. Їм сподобалася моя ідея, от і зробили. Над проектом працював півроку з перервами», – розповів автор проекту Олександр Рудик.

Всього побудували три лавки, дві з них мають форму півкола, а третя – кругла, в середині якої посадили квіти. Лавки дуже зручні і можуть вмістити велику кількість людей. Їхня основа із залізобетону, але зверху дерев’яні, щоб зручно були сидіти. Лавки зроблені таким чином, щоб ніякі погодні умови не змогли їх пошкодити. Арт-лавки зроблені у вигляді книжних «корішків», на ребрах написано назви різних книг відомих авторів, таких як Сковорода, Вернадський, Достоєвський та інші. За словами директора центру мистецтв «АРТ-Простір» та керівника Асамблеї діячів культури Запоріжжя Ігоря Гармаша, це натяк на те, щоб люди читали книжки.

«Цей об’єкт дозволить використати його для того, щоб не просто люди приходили так спонтанно, а ще проводити тут щотижневі заходи. На цих лавочках щосереди о 19.00 будуть проходити для всіх бажаючих «Вуличні університети лицарів культури», – сказав Ігор Гармаш.

Автор: Валерія КОНСТАНТИНОВА