28 квітня в Департаменті архітектури та містобудування Запорізької міської ради відбулося засідання робочої групи з розробки регуляторного акта з порядку розміщення тимчасових торговельних споруд та об’єктів дрібнороздрібної торгівлі.

У роботі комісії взяли участь перший заступник міського голови Сергій Мішок, в.о. директора департаменту архітектури – головного архітектора міста – Людмила Буянкова, депутати міської ради Василь Полюсов, Катерина Константинова, Геннадій Фукс, а також голова міської спілки підприємців «Ніка» Лідія Кривенко, голова ЗОГО «КіМ» Руслан Жаботинський, підприємці Запоріжжя. Головував депутат міської ради, голова комісії з питань комунальної власності ресурсів, приватизації, архітектури та земельних відносин Ігор Чумаченко.

Протягом двох годин робоча група розглядала та обговорювала кожне зауваження, що надійшло до проекту рішення Запорізької міської ради про внесення змін до порядку розміщення тимчасових споруд для провадження тимчасової підприємницької діяльності та засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Запоріжжі. Пропозицій та зауважень було декілька десятків. Деякі з них викликали жваву дискусію. Зокрема, питання про те, який органи повинен затверджувати комплексну схему розміщення та яким чином можна вносити до неї зміни. Зараз комплексну схему розміщення затверджує виконком міської ради, але деякі депутати, зокрема, Геннадій Фукс та Катерина Константинова вважають, що вона повинна затверджуватися на сесії міськради.

«Ми розробляємо цей регуляторний акт для того, щоб уникнути в майбутньому скандалів, які маємо зараз з приводу розміщення торговельних споруд на вулицях нашого міста. Щоб надалі в нас все було законно і прозоро, ми пропонуємо, щоб не виконком, а міськрада затверджувала комплексну схему і зміни до неї. Тому що в раді є представники різних фракцій і є можливість контролювати один одного. Гадаю, таких зустрічей, як зараз, буде декілька, оскільки є спірні питання, по яких ми всередині робочої групи сперечаємося з виконавчою владою і з представниками громадськості, а вони з нами. Але треба буде врешті-решт знайти консенсус. Я думаю, ми зможемо зробити так, щоб порядок влаштовував усіх», – прокоментувала «ЗС» Катерина Константинова.

Сперечання виникли також, коли з’ясувалося, що такого терміну, як «зупинковий комплекс» у законодавчому полі немає. Але ж самі зупинкові комплекси існують і в Запоріжжі успішно працюють, і на проспекті в тому числі.

Приватний підприємець Світлана Рудакова, яка має працюючий зупинковий комплекс по вул. Гудименка, 5 та заморожений проект такого комплексу за адресою: пр. Ювілейний, 26-а, в своєму виступі була дуже емоційною: «Мій зупинковий комплекс свого часу отримав у Хортицькій райадміністрації акт введення в експлуатацію, а зараз виявляється, що немає такого терміну?! Ви не думаєте про підприємців! Хто мені поверне 6 тисяч доларів, які я витратила на проект?!» – сказала вона.

Депутат Геннадій Фукс запропонував залишити ті комплекси, що вже працюють, а для нових ввести нові правила, що відповідатимуть чинному законодавству.

Комісія вирішила повернутися до розгляду цього питання ще раз.

Перший заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Сергій Мішок вважає, що таке засідання робочої групи було просто необхідним. «Сьогодні в місті 2600 тимчасових торговельних споруд, і треба навести порядок: розробити нову схему, механізм видачі паспортів прив’язки і демонтажу тих споруд, у яких вийшов строк його дії чи взагалі немає паспорта. Зараз ми узгоджуємо позицію міста з цих питань. І для цього треба почути позицію підприємців, тих, хто працює в цьому бізнесі. Для цього і була створена робоча група», – сказав він.

Засідання пройшло конструктивно, вважає депутат Василь Полюсов: «Сьогодні ті питання, що розглядалися на робочій групі, вкрай важливі для підприємців. Тому що депутатами минулих каденцій були зроблені порушення, і зараз ми намагаємося їх виправити, привести в законодавче русло. Вважаю, що в місті повинні бути загальні правила розміщення тимчасових споруд. Сьогодні попрацювали продуктивно. І це не останнє засідання робочої групи».

Ірина ГАВРИЛЕНКО