Минулої середи відбулася п’ята сесія Запорізької міської ради сьомого скликання. Незважаючи на похмуру погоду, сесія розпочалася гучними привітаннями видатних запорізьких спортсменів та ветеранів Другої світової.

–  Сьогодні я хочу поставити крапку в довгій і проблемній історії з купівлею квартир для наших спортсменів – переможців та призерів Олімпіади та Параолімпіади 2012 року. Вони – гордість Запоріжжя. Завдяки їм наше місто звучить на міжнародних спортивних аренах. Тому допомогти спортсменам у вирішенні «квартирного питання» – наш обов’язок і справа честі, – сказав міський голова Володимир Буряк, вручивши банківські картки, на які перераховано кошти на купівлю квартир, Марії Рємєнь та Олексію Пашкову. Нагадаємо, що раніше міська влада асигнувала для цього 2,6 млн грн.

Довгими оплесками привітали депутати групу ветеранів Другої світової війни, що були запрошені на сесійне засідання.

Звертаючись до ветеранів та депутатського корпусу з приводу святкування Великої Перемоги, міський голова зазначив, що в ці дні запоріжцям належить скласти іспит на толерантність:

– Політичні партії, громадські рухи в Запоріжжі мають право й можливість висловлювати свої погляди, відстоювати свої ідеї за умов дотримання порядку і безпеки запоріжців, – заявив Володимир Буряк. – Наш спільний обов’язок у ці дні – не забути жодного ветерана війни. Кожен ветеран заслуговує на повагу! – звернувся до депутатів Володимир Буряк.

Першим питанням порядку денного, що було розглянуто депутатським корпусом, стало резонансне питання, пов’язане з харчуванням дітей  у дитячих садках та школах. Раніше з цього питання міська влада давала прес-конференцію (дивись «ЗС» №75-77 від 28.05.2016), але депутати вирішили створити окрему комісію з відповідним статусом. Після гострої дискусії щодо рівня компетенції комісії, її було створено. Комісія контролюватиме питання, викладені в зверненнях громадян, громадських об’єднань, перевірятиме факти, які містять ознаки порушень чинного законодавства України, в тому числі бездіяльності з боку посадових осіб місцевого самоврядування, комунальних установ і організацій під час тендерних закупівель і поставок харчових продуктів.

До складу комісії увійшли шість депутатів від різних депутатських фракцій:  Олена Галкіна (фракції «Самопоміч»),  Геннадій Наумов (фракція «УКРОП»), Оксана Губіна (фракція «Наш край»), Віталій Рябцев (фракція «Батьківщина»), Юрій Орєшкін (фракція «Опозиційний блок»). Очолив комісію представник «Солідарності» В’ячеслав Зайцев.

Загалом у порядку денному сесії було понад 50 питань, що торкалися різних сфер життєдіяльності міста. Плідна робота з обговорення проектів рішень у постійних комісіях сприяла тому, що переважна більшість проектів приймалася майже без обговорення і дискусій. Так, зокрема, були внесені зміні у низку важливих міських програм, як то «Розвитку і утримання житлово-комунального господарства», «Освіти», «Фізичної культури і спорту», «Охорони здоров’я» тощо.

Депутати підтримали проект рішення про реформування газети «Запорозька Cіч», згідно з яким протягом 2017-2018 років газета перестане бути комунальною власністю.

Одним із головних проектів рішень, що стане «віхою» в історії нашого міста, можна назвати проект про нову структуру виконавчих органів міської ради. Згідно з розробленим виконкомом проектом, структура апарату буде суттєво розширена. Автори проекту рішення зазначають, що передумовою трансформації апарату є розширення повноважень та джерел наповнень бюджету міста. Відтак збільшилися видатки на виконання власних повноважень органів місцевого самоврядування. Так, зокрема, видатки на капітальний ремонт житлового фонду зросли у 1,5 разу. Будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання автомобільних доріг – майже вдвічі. Благоустрій міста – в 2,2 разу. А видатки бюджету розвитку на будівництво та реконструкцію  – в 4,5 рази.  Така тенденція потребує виконання додаткових управлінських функцій щодо освоєння виділених коштів та контролю за їх використанням. Буде утворено 13 департаментів. Це: департамент архітектури та містобудування; департамент комунальної власності та приватизації; департамент освіти і науки; департамент спорту, сім’ї та молоді; департамент охорони здоров’я; департамент культури і туризму; департамент реєстраційних послуг; департамент надання адміністративних послуг та розвитку підприємництва; департамент фінансової та бюджетної політики; департамент економічного розвитку Запорізької міської ради; департамент інфраструктури та благоустрою; департамент житлово-комунального господарства; департамент правового забезпечення.

У результаті загальна чисельність апарату Запорізької міської ради та її виконавчих органів становитиме 1757 одиниць. За попередніми даними, додаткові видатки на управлінську реформу становлять 5,4 мільйона гривень. Середня заробітна плата спеціаліста зі стажем роботи до 3-х років становитиме 4,3 тис. грн., від 3-х до 5-и років – 4,7 тис. грн., від 5-ти до 10-ти років 4,9 тис. грн., понад 10 років – 5,1 тис. грн.

На переконання розробників запропонована структура управління дозволить оперативно вирішувати питання життєдіяльності міста, функції виконавчих органів не дублюватимуться, що відповідатиме сучасним вимогам управління всіма сферами життя Запоріжжя.

Жваве обговорення серед депутатського корпусу викликала програма проведення Покровського ярмарку з нагоди святкування Дня міста у 2016 році. Так, депутат Ірина Костенко висловила думку про те, що прийшов час змінити ідеологію проведення свята. Депутати пропонували залучати більше місцевих підприємців, проводити більше кулінарних змагань та висаджувати багатолітні рослини для виставки квітів замість однолітніх.

– Завтра я підпишу розпорядження про створення робочої групи. До наступної сесії робоча група винесе пропозиції щодо святкування Дня міста, – підвів риску під обговоренням питання міський голова Володимир Буряк.

Наприкінці пленарного засідання голова процитував новину, що надійшла з Києва, про двократне зростання ціни на блакитне паливо для населення. Депутати зажадали від центральних органів влади прозорості та  обґрунтованості в тарифоутворенні. Сесія ухвалила звернення до центральних органів влади з наполяганням зробити відкритим механізм формування ціни на природний газ і захистити незахищені верстви населення.

– Я думаю, що нам нададуть обґрунтування цих тарифів. Я в цьому навіть впевнений, – резюмував обговорення звернення Володимир Буряк.

Пакетом були ухвалені рішення щодо надання допомоги на лікування окремим громадянам.

Керівники структурних підрозділів виконкому відповіли на депутатські запити. На цьому порядок денний п’ятої сесії 7-го скликання Запорізької міської ради був вичерпаний.

Володимир ГЕРАСІН,

фото Володимира ШЕРЕМЕТА