Комунальні тарифи за обслуговування понад 3500 жилих будинків, які не створили ОСББ і перейшли до керуючих компаній «Мрія» і «Місто для людей Запоріжжя», а також КП «Запоріжремсервіс», згідно міського конкурсу, не повинні бути високими! Ще до осені містяни платили від 3,2 до 6 грн за кв. м жилплощі, зараз йде мова про 7, 10, 37… і навіть 190 грн, що вже викликало обурення людей.
Депутати постійної комісії з питань життєзабезпечення міста 11 жовтня зустрілися з представниками КП «Запоріжремсервіс» і громадою. Власники двох керуючих компаній не з’явилися, хоча заступник директора департаменту житлового господарства Геннадій Борисов їх запрошував у письмовому вигляді. Нова зустріч назначена на 17 жовтня.
Головне питання, що у місті залишається багато аварійних будинків, тому керуючі компанії закладають у тариф вартість проведення поточних і капітальних ремонтів. Проте близько 300 гуртожитків і аварійного житлового фонду ще залишилися у розпорядженні КП «Наше місто», яке продовжує працювати. На КП «Запоріжремсервіс» припадає близько 130 проблемних будинків, а у «Мрії» і «Міста для людей» – по 80-90 подібних будинків, де треба по-хазяйськи прикласти руку.
Як зазначили представники КП «Запоріжремсервіс», основна маса будинків у них потрапляють в проміжок 5-7 грн. У тариф входить прибирання прибудинкової території, підвалів, прибирання у під’їзді, поточні ремонти, придбання необхідних технічних засобів для роботи двірників (взагалі список послуг – значний), причому з урахуванням заробітної платні працівникам. Проте у деяких випадках витрати на утримання будинків дуже великі, але над цим питанням вони обіцяють працювати.
На засідання комісії було людно і шумно, проте представники громадськості розуміли, що депутати найближчим часом роздивляться це питання досконально. Голова комісії Олег Адаманов пообіцяв виїздити на об’єкти, за якими будуть виникати запитання. Зрозуміло, що у Заводському районі розташовані старі низькоповерхові будинки, і підхід до їх обслуговування повинен бути інакший, ніж там, де силами, наприклад, мешканців житлово-будівельних кооперативів вже був проведений ремонт. Тобто, тарифи треба передивитися, і виставляти розрахункові цифри у платіжках за фактом.
С іншого боку, є потреба, нарешті, стати справжніми господарями свого житла! Щоб дешевше платити за послуги, депутати пропонують містянам більш активно створювати ОСББ, і керувати будинком на свій розсуд, вибирати більш лояльну керуючу компанію, з найнижчими цінами за послуги, або власноруч робити ремонт, або наймати підрядників.
Депутат Олександр Ніколаєнко запропонував представникам КП «Запоріжремсервіс» надати пропозиції, як вони бачать подальшу свою роботу, а не виходити «лише з припущень». Наприклад, якщо деякі будинки терміново не потребують капіталовкладень, то і тариф повинен бути середнім – до 6 грн за кв. м житлової площі. «Якщо компанії будуть виставляти 30 або 47 грн, це вийде більше 1500-2000 грн за двохкімнатну квартиру! Запорожці не зможуть платити, це стане важким тягарем для багатьох. Я впевнений, що і 6 грн – це багато, або 350 грн за двохкімнатну квартиру. Але велика частина населення отримає субсидії», – додав Олег Адаманов.
Депутати виступили за коригування тарифів, їх економічне обґрунтування (треба подати документи, що підтверджують ці показники), а також, врешті решт, покращення якості послуг! У будь-якому випадку остаточне рішення про розмір тарифів буде прийматися на виконкомі, із врахуванням громадської думки. Бо підвищення тарифів не може бути таким різким і суттєвим!
На додачу до цього депутати обговорили ситуацію, що склалася з КП «Управління капітального будівництва», яке можливо реорганізують, з метою підвищення ефективності і вдосконалення роботи. Так, УКБ вчасно не засвоїло близько 1 млрд. грн, може, тому що не вистачає у штатному розкладі працівників, чи у місті бракує кваліфікованих підрядників.
Але треба розуміти, якщо в 50-60-роки XX ст. у Запоріжжі стрімко розвивалося будівництво, то зараз проводиться лише реконструкція будівель і об’єктів. Наприклад, у школі №53 підприємство проводить складну реконструкцію протягом останнього року. УКБ має розвиватися, але потрібно шукати нові шляхи і оптимальні з можливих варіантів подальшої роботи.