У кінці вересня жителі Дніпровського району вийшли на екомітинг, присвячений обговоренню екологічної ситуації на районі.
З метою виключення походження недостовірної інформації стосовно екологічного стану Генеральний директор ПАТ «ЗКЗ» Олександр Мотренко організував зустріч з містянами на території підприємства.
Олександр Мотренко зазначив: «Завод проводить усі необхідні екологічні заходи, аби знизити рівень забруднення навколишнього середовища». На зустрічі з жителями району він розповів, що у 2009 році на заводі провели заміну старих емаль агрегатів на нові, більш досконалої конструкції. На реалізацію проекту переобладнання пішло 10 млн. доларів.
– Цей проект передбачував закупку 4 нових агрегатів у зарубіжних виробників. Головною умовою пошуку обладнання було те, аби воно могло працювати у міських умовах, – розповів Олександр Мотренко. – В результаті ми заключили договір з італійською фірмою. Протягом трьох років відбувалося будівництво, і врешті решт нові агрегати успішно встановили. Окрім цього, змінилася технологія виробництва та відбувся перехід на новий тип лаку.
До речі, обладнання має зміні очисні фільтри, які кожні три роки замінюють. Наступна заміна запланована на 2018 рік. Крім цього, завод проводить екологічні заходи, направлені на контроль викидів забруднюючих речовин і дотримання екологічного законодавства.
Так, на підприємстві систематично проводиться контроль за викидами забруднюючих речовин, що відходять від емаль агрегатів, як власними силами, за допомогою придбаного для експрес-аналізу приладу, так і спеціалізованою лабораторією, яка має ліцензію на широкий перелік інгредієнтів.
Систематично проводиться контроль гранично допустимих концентрацій повітря в санітарно-захисній зоні підприємства фахівцями Запорізького обласного лабораторного цента.
Згідно з графіком проводиться чистка (промивка) вбудованих каталітичних блоків для забезпечення повноцінного дожига органічних сполук, що відходять від емаль агрегатів.
Отримано позитивний висновок санітарно-епідеміологічної експертизи на дослідження по «Оцінці ризику для здоров’я населення від забруднення атмосферного повітря викидами стаціонарних джерел ПАТ« ЗКЗ », виконане Інститутом гігієни та медичної екології ім. А.Н. Марзєєва НАМН України.
1 червня ПАТ «ЗКЗ» підписало доповнення до Меморандуму про спільні дії Запорізької міської ради та промислових підприємств міста в області поліпшення стану навколишнього середовища. Проводиться виконання і звіт по заходам, зазначеним в Меморандумі. Зокрема, згідно з даними заходами, проведена закупівля нових каталітичних блоків (для планової заміни системи очищення на емаль агрегатах згідно з паспортними рекомендаціями заводу – виробника), виконані сезонні роботи по боротьбі з карантинними рослинами і вирубці ростків на площі 1,5 га, проведена висадка молодих дерев в кількості 35 шт. (Як на території, так і за територією підприємства). Виконано облаштування газонів біля підприємства площею 220 м2.
На ПАТ «ЗКЗ» впроваджена і функціонує міжнародна система ISO 14001 Екологічний менеджмент. Відповідність системи менеджменту вимогам стандартів ISO щорічно підтверджується міжнародним органом по сертифікації.
IMG_3210– Я гарантую, що перевищень ПДК на виробництві не відбувається. Фільтри, обладнання знаходяться у нормальному стані. Це сучасне обладнання і всі змінні елементі, усі розхідні матеріали ми змінюємо своєчасно, – зазначив Олександр Мотренко.
На «круглому столі» створили комісію з трьох чоловік, до складу якої увійшли бажаючі містяни, які були присутні на зібранні. Завданням комісії буде слідкувати за роботою заводу, щоб кількість шкідливих речовин не перевищувала норми. У них буде доступ до інформації за трьома видами замірів: які проводить завод; які проводить лабораторія та які проводить санепідемстанція. Крім цього, ця група зможе проводити аудити ділянки, але без права фото-, відео-. Також ця комісія матиме доступ до певних документів.
Після заходу усім присутнім показали виробництво. Провели екскурсію в цех, де виготовляють кабелі. Дійсно, на виробництві присутній різкий та неприємний запах, але на території заводу та поза його межами він не відчувається.