І в ремонтну кампанію на Запорізькій АЕС, і при роботах з продовження терміну експлуатації енергоблоків – разом з усім колективом станції працює лабораторія технологічних вимірювань.

Функції і завдання лабораторії поширюються на всі види метрологічних робіт з повірки засобів вимірювальної техніки, каналів вимірювальних інформаційних систем, а також випробувального устаткування. Лабораторія вимірює параметри потоку, витрати, рівня, об’єму речовин, тиску, вакууму, температури, оптико-фізичні властивості, фізико-хімічний склад речовин.лаборатория технологических измерений_2

«Для підвищення надійної і безпечної експлуатації атомної електростанції особливе значення має точність вимірювань всіх технологічних параметрів. Роботи, які виконує персонал лабораторії технологічних вимірювань – не що інше як вагомий внесок в надійну і ефективну роботу енергоблоків ЗАЕС. У нас утворився дружний колектив, в ньому кожен – висококласний фахівець», – розповіла начальник лабораторії Людмила Мікаєлян.

Лабораторія розділена на три групи (група вимірювальних інформаційних систем, група температурних, теплофізичних та фізико-хімічних вимірювань, група витрати, тиску і рівня) і у кожної з них свій напрямок діяльності, своя специфіка при організації та проведенні робіт.

Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 10 жовтня становить 8 – 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.