Топ 7 цікавих місць у Запорізькій області
Літо – час відкриттів та нових вражень. Тож відпустка та вихідні мають бути насиченими й яскравими. Запорізька область багата не тільки на пам’ять про козацьку славу. Тут збережені найрізноманітніші пам’ятки природи та архітектури.
Зоопарк з хижаками в Василівці
Господар зоопарку Олександр Пилишенко потрапив у книгу рекордів України – він провів 36 днів в клітці з хижаком і став першою в світі людиною, яка прийняла пологи у левиці. На сьогодні відвідувачі звіринця можуть помилуватися тиграми й левами, потримати в руках їхніх дитинчат. Хоча проєкт не замислювався як зоопарк. Його мета – реабілітація тварин, що опинилися під загрозою голодної смерті. Оскільки спонсорів у зоопарку немає, вторговані від його відвідин кошти, йдуть в основному на утримання хижаків. Однак їх недостатньо, тож сім’я Пилишенків готова прийняти будь-яку допомогу, як то гроші або їжа, щоб тварини могли повноцінно харчуватися й утримуватися в належних умовах.
Зоопарк працює щодня (без вихідних) з 9.00 до 17.00.
Адреса: м. Василівка, вул. Степова, 8.
Вартість: дорослий квиток – 50 гривень, дітям до 7 років безкоштовно. Сфотографуватися з тваринами коштує ще 50 гривень.
Садиба «Українська єнотова хата на хуторі Петерсона»
Садиба зеленого туризму “єнотова хата” розташована всього за 16 кілометрів від Запоріжжя. Тут роблять все, щоб жителі мегаполісів могли бути ближче до природи, і пропонують справжній етновідпочинок з мінімумом зручностей і максимумом вражень. На території садиби облаштований контактний зоопарк з сільськогосподарськими тваринами (кури, гуси, індики, кролі, кози, вівці, поросята), альтанки й ставок. З розваг тут є: проживання в наметах біля ставка, спілкування з доброзичливими єнотами й іншими тваринами в контактній сільській місцевості, національні майстер-класи (гончарний круг, кузня, соломоплетіння та інші), розважальні конкурси й лотереї для дорослих і дітей, катання в кузові мотоблока, а також майстер-класи з нудлінгу – ловлі сома руками.
Адреса: Запорізький район, село Червоний Яр.
Вартість: дітям до трьох років – безкоштовно, від 3-х – 140 грн, для дорослих –160 грн за людину.
Садиба сільського туризму «Аquazoo-Петрополь»
За 20 кілометрів від обласного центру запорожці можуть зануритися в справжнє сільське життя та відчути її непідробну атмосферу. Співробітники установи можуть запропонувати освітню екскурсію для школярів, запальну розважальну програму для незабутнього корпоратива, весілля, конференції або дня народження. Садиба працює цілий рік і приїхати сюди можна як організованою групою, так і індивідуально сім’єю. Відвідувачі зможуть погладити й погодувати різноманітних домашніх тварин. Крім цього, за додаткову плату (близько 100 гривень) гості мають змогу замовити смачний обід.
Адреса: Запорізький район, село Петрополь, вул. Молодіжна 58.
Садиба Попова
Це пам’ятка архітектури XIX століття, зараз Василівський історико-архітектурний музей-заповідник.
Будівництво тривало 20 років: з 1864 по 1884 роки. Замок має готичні, північноіталійські й мавританські риси. Головною будівлею комплексу є замок, створений за проєктом Стюнкла. Збудований з цегли, двоповерховий. Раніше мав льохи для вина, лазні, бальну залу, вітальні, картинну галерею, бібліотеку, колекцію старовинної зброї.
З 1907 року на території заснували етнографічний музей. На початку 20 ст. в замку обладнали метео- та електростанцію. Перша світова війна зруйнувала замок, останній власник Юрій Попов встиг вивезти цінні речі. До початку Другої світової тут облаштували свинарник.
У 1993 році в Північному флігелі організували музей, до якого входять: зала історії замку Попова, зала етнографії, зала історії Другої світової війни, художні пам’ятки, макет зруйнованого замку та історичні речі.
Адреса: м. Василівка, вул. Гагаріна, 12.
Кам’яна могила
Це національний історико-археологічний заповідник. Кам’яна Могила має площу близько 3-х гектарів, кількість плит перевищує 3 тисячі. У давні часи пагорб був місцем поклоніння богам і тут здійснювалися культові обряди. Загалом протягом досліджень відкрили 65 гротів та печер, на стелях яких виявлено тисячі рідкісних наскельних зображень. Більшість малюнків наносилася не фарбами, а протиралися шматком твердого каменю. Існує думка, що це місце могло бути святилищем протошумерських племен.
Кам’яна Могила потрапила у перелік 7-ми чудес України в 2015 році.
Адреса: смт Мирне.
Вартість окрема для кожної локації – можна дізнатися на сайті заповідника.
Єлисеївський кар’єр
Мальовничий Єлисеївський кар’єр – унікальне й красиве місце серед степових просторів. Він знаходиться приблизно за 55 кілометрів від Бердянська, займає територію близько п’яти гектарів і складається з розташованих один за одним декількох котлованів. Два з них заповнено водою і з’єднано між собою скельною перемичкою. Зараз кар’єру надано статус унікального геологічного об’єкта. Поруч розташований платний ставок, де можна знайти карпа, карася та білого амура. Це ідеальне місце для активного відпочинку.
Адреса: с. Єлисеївка.
Цілющі джерела в Терпінні
Тим, хто планує скупатися в святих джерелах, обов’язково варто відвідати невелике село Терпіння, що під Мелітополем.
Три основних джерела, названих на честь Миколи Чудотворця, Богородиці та святого Пантелеймона, б’ють прямо з-під землі. Вода в джерелах містить іони срібла, тому не псується та довго зберігає свої цілющі властивості.
Неподалік знаходяться ще 12 джерел, вода в яких дуже холодна і смачна. Тут же розташований і дуже довгий природний тунель, в якому під час Другої світової війни ховалися партизани від німецьких загарбників. Крім цього, в Терпінні відвідувачі можуть побачити 450-річний дуб.
Як правило, в цю місцевість приїжджають, щоб подивитися заповідник «Кам’яна могила», але відвідування джерел у Терпінні стане відмінним доповненням до цього маршруту.
Адреса: Мелітопольський район, село Терпіння.
Вартість: безкоштовно.
Читайте також: Де розважитись на запорізьких курортах