Зима поки ще не відступила, тож тисячі українців, користуючись нагодою, вирушають в бік гірськолижних курортів України

Куди ж поїхати, окрім «розкрученого» Буковелю, який в січні шокував українців своїми цінами – аналізувала «Запорозька Січ».

Популярний та дорогий

Дійсно, Буковель найпопулярніший курорт, який б’є рекорди відвідуваності не тільки через свої принади, але й тому, що альтернативи у вигляді закордонних курортів просто немає. На Новий рік там не було відбою від туристів, а вартість денного скіпассу (магнітна картка на підіймач) доходила до 1280 грн. Це найдорожчий гірськолижний курорт України, де ціни в сезон цілком можна порівняти з італійськими та польськими, а часом і перевершують їх. Так, у соцмережу потрапив чек одного із кафе Буковелі, де компанія із 6 осіб пообідала на… 9420 грн. Тарілка борщу чи навіть курячого бульйону коштувала 215 грн, порція реберець – 520 грн, а за літр місцевої «Хріновухи» люди заплатили 1 тис. грн (дивись чек).
А тепер «контрольний в голову» – ціни в ресторанах: грецький салат – 250 грн, свиняча рулька з капустою – 2 тис. грн, порція форелі в прованських травах – 1725 грн…Чек_з_Буковелю

Звичайно, можна з тиждень і на сухарях з чаєм протриматись, все ж, кататись з гірок сюди приїхали. До того ж в інший час ціни там, звичайно, нижче, але в високий сезон, який триватиме до 17 березня, вони не опустяться нижче 980 грн за стандартний скіпасс і 690 – за пільговий. Значне здешевлення намітиться після 29 березня – в цей час можна буде насолоджуватися спусками за 390 грн в день. Але хто знає, якою буде погода в середині весни?

До речі, вже в лютому ціни на житло в деяких готелях тут знизились. Наприклад, апартаменти «де люкс» пропонують за 4792 грн (замість 5635 грн в грудні та січні) за ніч зі сніданком. А 2-місний номер з 1 ліжком, звукоізоляцією, ванною та кондиціонером – лише 3150 грн за ніч.

Що, дорого? На щастя, альтернатив цьому курорту в Карпатах вистачає. Досвідчені лижники воліють Яблуниці чи Славське, де трохи гірше сервіс, але і ціни значно нижчі, та й спуски і підіймачі не гірші.

ТОП 5 приголомшливих місць в Карпатах, які сподобаються вам і вашому гаманцюo_1eulv23glju5b8j1f5mu6s48k6

Яблуниця

Там відмінні спуски, які мають попит серед любителів зимових видів спорту. На невеликому курорті є траси різної складності, зокрема, і дитяча. Спорядження можна взяти напрокат і недорого – санки коштують від 100 грн, в наявності також сноуборди, лижі, черевики, рукавички і все необхідне. Якщо зимові види спорту не ваше, обов’язково покатайтеся на квадроциклі по гірських хребтах, отримаєте масу вражень. А номер на 2-х із ванною можна зняти всього за 760 грн на добу.

Татарів

Одне з найкрасивіших сіл Західної України – воно знаходиться в долині річки Прут, в оточенні мальовничих лісистих гір. Архітектура селища трохи нагадує австрійські села з їхніми охайними дерев’я­ними будиночками. В селищі діє кілька прокатів спорядження, є підіймачі, а місцеві спуски сподобаються навіть досвідченим сноубордистам. 2-місний номер з окремою ванною коштує близько 800 грн.

Косів

Якщо ж вам мало і хочеться чогось незвичайного, хороший варіант – Косів. Сюди їдуть за неповторним гуцульським колоритом – в селищі є кілька музеїв і приголомшливий етнобазар, де можна купити вироби зі шкіри, вовни, воску, намистин та дерева. У Косові також можна замовити екскурсію в національний природний парк Гуцульщина і насолодитися величною природою карпатських лісів. Готелі тут більш ніж доступні.

Ворохта

Ще одне приголомшливе місце для любителів активного відпочинку – історія гірськолижного спорту почалася тут ще в XIX столітті. Зараз на території селища розташований центр підготовки українських біатлоністів і лижників. Неподалік Ворохти розташована Говерла, підйоми на яку здійснюються навіть взимку. У самому селищі можна домовитися про подібну екскурсії тривалістю 3, 5 або 6 днів, але ви повинні бути впевнені в своїй витривалості і фізичній підготовці. Тут можна знайти житло з усіма зручностями за дуже демократичною ціною.

Яремче

Говорячи про кращі курорти Західної України, не можна обійти увагою Яремче. Це містечко в Івано-Франківській області зачаровує і охочих поринути в національний колорит, і любителів красивих видів, і прихильників активного туризму. У самому містечку можна намилуватися чарівними водоспадами і порогами на річці Прут, а після спробувати місцевих смакот і накупити сувенірів за найскромніші гроші. Ціни на номери зі зручностями починаються від 400 грн.

Звичайно, на Західній Україні є ще чимало маловідомих, але якісних гірськолижних курортів. Наприклад, Львівська область, у якій причаївся красень Крутогор: 10 км до оздоровчого Трускавця й трохи більше до Національного природного парку «Сколівські Бескиди». Можна організувати оздоровчо-пізнавальний вікенд всією родиною. Так, більшість туристів зупиняється в котромусь із трускавецьких готелів. Звідси до гірськолижного курорту щодня курсує спеціальний трансфер. Вдень катаєтесь з гірок, а ввечері насолоджуєтесь оздоровчо-лікувальними послугами обраного комплексу.

До речі, Крутогор має сині та червоні траси різної протяжності: від 200 до 500 м.

А ще паркінг, дитячі майданчики, ресторани та кав’ярні. Тут сніжно, бюджетно і красиво.

Також вас чекає і Закарпаття. Селище Поляна розташувалося у вузенькій долині посеред густого лісу, де зустрічаються 2 річки – Мала та Велика Пиня. Тут є бугельні підйомники та 3 вершини на вибір: Кичера, Дунавка та Крехаїв. І, звичайно, прокат спорядження та локальна інфраструктура.

Чернівецька область запрошує в селище Мигово, що розташувалося на висоті 740 м над рівнем моря. Катати тут можна на лижах, борді чи сноутюбі. Так, на горі Мала Кичера: 2 гірськолижні спуски довжиною 1100 та 1300 м. Відмежована траса для початківців – 100 м. Окрема траса для сноутюбу – 150 м.

Траси освітлені, тож відточувати майстерність можна цілодобово. 2 бугельних витяги довжиною 1000 та 600 м. Поруч величезна льодова арена та лижна школа для тих, хто вперше підкорюватиме вершини. Загалом, тут великий центр зимових розваг та відпочинку.

Читайте також: Де у Запоріжжі можна зробити круті фотографії: найкрасивіші локації