У Запоріжжі з 15 вересня розпочався новий творчий рік у позашкільних закладах освіти

Завдяки міській програмі з оновлення матеріально-технічної бази музичних шкіл, ініційованій міським головою Володимиром Буряком, усі заклади суттєво модернізовано

Музика – це яскраво та душевно

У Запоріжжі для розвитку творчості дітей створені всі умови. У місті працюють художня школа, 8 дитячих музичних шкіл, 4 дитячі школи мистецтв з художніми та музичними відділеннями. Для зручності дітей, вони розташовані по всіх районах міста.

Також у кожному районі Запоріжжя є центри дозвілля для дітей та юнацтва. Там працюють гуртки науково-технічного,  дослідницько-експериментального, художньо-естетичного, спортивного, соціально-реабілітаційного напрямків.  дворец_пионеров2

Завдяки міській програмі з оновлення матеріально-технічної бази музичних шкіл, ініційованій міським головою Володимиром Буряком, усі заклади суттєво модернізовано. За останні декілька років там провели ремонти та закупили чимало нових музичних інструментів. Музичні школи навіть зовні перетворилися: їхні фасади прикрасили мурали, які вигідно підкреслили індивідуальність закладів.

Лише у 2019 році у межах програми підтримки позашкільних навчальних закладів із міського бюджету виділено понад 3 млн грн. У межах міської програми «Дорога до школи» привели до ладу території навколо шкіл, облаштували сучасне освітлення, відремонтували тротуари. Наприклад, у дитячій музичній школі №1 зроблено капітальний ремонт. Там замінили 37 віконних блоків, полагодили фасад будівлі, облаштували санвузли. У школі мистецтв №3 теж з’явилося 6 сучасних санвузлів. А ще тут замінені вікна на енергоощадні, встановлені інтерактивні дошки. У музичній школі №2 замінили 90 ламп освітлення в навчальних кабінетах, зроблено ремонт у  туалетних кімнатах.

Творчість дітей не має меж

У Запоріжжі 13 вересня відбувся День відкритих дверей «Творчий стартап» у міському Палаці дитячої та юнацької творчості. Гостей чекала яскрава презентація діяльності закладу. Майстер–класи, екскурсії по палацу, зустрічі з педагогами, виступи творчих колективів. Вийшло справжнє яскраве свято. Найбільше глядачів зібрав виступ Театру моди, таланту та успіху «INSPIRATION», демонстрація своїх умінь вихованців гуртка тайського боксу, неймовірний виступ колективу «Чайка».

Запоріжці приходили до Палацу творчості цілими родинами. Обрати гурток для своєї дитини виявилося справою непростою. Іноді діти не могли вирішити і записувалися відразу в декілька гуртків.  День вiдкритих дверей показав великий потенцiал педагогiчного колективу палацу та високу якicть пiдготовки вихованцiв.дворец_пионеров3

– Дуже чекаємо початок навчального 2020-2021 року. Скучили за нашими вихованцями та сподіваємось поповнити гуртки новими дітлахами. Запис триватиме ще тиждень, тож приходьте. З початком нового навчального року всiх позашкiльникiв! – привітала директор міського Палацу дитячої та юнацької творчості Людмила Маринюк.

Вона зазначила, що кредо закладу, який вона очолює, полягає в тому, що кожна дитина – це особистість, неповторний всесвіт,і цінність її полягає саме в її неповторності та самобутності. Тому ідеалом навчання та виховання у палаці стає здорова, культурна, щаслива дитина з багатогранними знаннями та високими духовно-моральними й інтелектуальними якостями, патріотичними почуттями й працьовитістю, національною і людською гідністю.IMG_20200913_103722-e1600072546994

Також цими днями ознайомчі свята відбулися в усіх районних центрах творчості дітей. Так, 13 вересня позашкільний навчальний заклад «Центр естетичного виховання Хортицького району» Запорізької міської ради Запорізької області провів День відкритих дверей. За умови дії карантину гості свята ознайомились із діяльністю закладу, познайомились із педагогічним колективом та мали змогу зробити запис в обрані гуртки.

Куди звертатися, щоб записати дитину у гурток

 • Міський Палац дитячої та юнацької творчості, пл. Запорізька, 1
 • Позашкільний навчальний заклад «Центр дозвілля дітей та юнацтва Вознесенівського району», вул. Михайла Гончаренка, 20
 • Центр творчості дітей та юнацтва Олександрівського району, вул. Гоголя, 60
 • Дитячий парк «Запорізький міський ботанічний сад», вул. Чарівна, 11
 • Запорізький центр козацького військово-патріотичного виховання «Школа джур», вул. Чумаченка, 13а
 • Центр по роботі з обдарованою молоддю на базі закладів освіти Шевченківського району, пр. Моторобудівників, 26
 • Комунарський районний центр молоді та школярів, вул. Ситова, 17а
 • Центр дитячої та юнацької творчості Дніпровського району, вул. Академіка Александрова, 7
 • Будинок дитячої та юнацької творчості Заводського району, пров. Черепашковий, 1
 • Центр дитячої та юнацької творчості Шевченківського району,  вул. Чарівна, 157в
 • Центр естетичного виховання Хортицького району, бульв. Будівельників, 15
 • Станція юних техніків, вул. Українська, 29
 • ПНЗ «Центр науково-технічної творчості молоді «Політ», вул. Фелікса Мовчановського, 54.

Читайте також: 8 причин займатися спортом у Запоріжжі вже сьогодні