У місті з 2016 року працює програма підтримки розвитку спорту

Зокрема – школи «Металург» та 20 запорізьких дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Там культивується 37 видів спорту і займається більше 7 тисяч дітей. Також  за ініціативою міського голови Володимира Буряка підтримку отримають тренери та самі спортсмени

Запоріжжя багате на талановитих спортсменів

Минулими вихідними в Палаці спорту «Юність» тисячі запорізьких дітей з усіх 20 ДЮСШ міста представили глядачам масштабне спортивне шоу та продемонстрували свою техніку володіння обраним спортивним напрямком.

Заступник міського голови Анатолій Пустоваров зазначив, що в останні роки в місті постійно покращується спортивна інфраструктура. Це дає змогу розвиватись різним спортивним напрямкам.

– Від імені міського голови Володимира Буряка велику спортивну сім’ю Запоріжжя вітаю зі святом спорту. Ми можемо пишатися нашими дітьми, їхніми здобутками й тренерською працею їхніх наставників. Разом із батьками, тренерами ми робимо одну справу – розвиваємо місцевий спорт, який є складовою щастя та здоров’я наших дітей, – підкреслив Анатолій Пустоваров.SHER2611

За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та вагомий особистий внесок у розвиток та популяризацію фізичної культури і спорту в Запоріжжі та з нагоди святкування Дня фізичної культури і спорту України подякою від міського голови нагороджені тренери-викладачі ДЮСШ №10 Володимир Марченко, В’ячеслав Запорожець та Тетяна Куліш, а також Алла Белікова (ДЮСШ №5).

Премією міського голови нагороджені тренери-викладачі за підготовку спортсменів міжнародного рівня: Володимир Пестов (ДЮСШ №10), Станіслав Бурбело (ДЮСШ №1), Олег Компанієць (ДЮСШ №8) та Юлія Савельєва (ДЮСШ «Локомотив»).

Почесні грамоти ЗМР за високі спортивні досягнення отримали Дмитро Меснянкін (ДЮСШ «Україна»), Олександра Макаренко (ДЮСШ «Україна»), Максим Пасько (ДЮСШ №10) та інші спортсмени.

Витрати на спортивні збори компенсує міська влада

Батьки маленьких спортсменів дуже задоволені тим, що в місті є можливості оздоровляти та розвивати дітей. Наприклад, Олена Назаренко розповіла, що її 7-річний син Тимофій уже рік займається у відділенні ушу на базі 42-ї школи (тренер Анастасія Сидоренко). «За цей час він перейшов уже на другий рівень майстерності. Та для мене головне, що дитина фізично розвивається. Раз на пів року вони проходять атестацію, де потрібно кілька разів віджатися, підтягнутися, присісти і т. і. Бачу, що з кожним разом атестація в нього проходить краще. А значить, є прогрес, і це найголовніше», – каже Олена.

У Олесі Шевченко 6-річна донька Марія лише півроку займається ушу-саньда в ДЮСШ №10. Ходить на заняття із задоволенням.

А запоріжець Сергій розповів, що в них взагалі спортивна сім’я. Зокрема, його племінник Михайло Шевченко, якому лише 3,5 рочки, вже тягнеться до хокею,  тож думають віддати його на відділення хокею в ДЮСШ «Салют».

А от у підприємця Ольги Данько 11-річна Мілана вже більше 5 років займається художньою гімнастикою у ДЮСШ «Хвиля».

«Це гарна школа, а в доньки дуже хороший тренер Яна Кондратова. Ми їй дуже вдячні, що підтримує наших дітей та мотивує їх до навчання. Тренер дотримується балансу між тренуваннями і заняттями в школі. А цього літа організували для дівчаток спортивний табір, де вони перебували 21 день. Також їх возять на різні змагання в Бердянськ, Мелітополь, Енергодар. З 2016 року ці поїздки нам компенсує департамент спорту, сім’ї та молоді, що сприяє розвитку спорту, і спасибі їм за це велике», – каже пані Ольга.

Покращення ДЮСШ допомагає виборювати медалі

Останніми роками в Запоріжжі значно поліпшили умови для занять спортом. Так,  протягом 2016-2020 років для міських ДЮСШ придбано 6906 одиниць спортивного інвентарю та одягу на загальну суму 16 млн 747 тис. грн, що сприяє більш якісній підготовці запорізьких спортсменів до всеукраїнських та міжнародних змагань. У дітей з’явилась можливість частіше брати участь у навчально-тренувальних зборах та виїжджати на змагання.IMG_0687

Також майже у 8 разів збільшено фінансування навчально-тренувальних зборів вихованців міських ДЮСШ. З 1 млн грн у 2016 році ця сума зросла до 7,4 млн грн у 2020 році. А ще за рахунок міського бюджету значно збільшено фінансування відряджень запорізьких спортсменів на змагання різного рівня. У порівнянні з 2016 р. (100 тис. грн) ця сума збільшилась у 20 разів і складає понад 2 млн грн.

Насамперед це дає змогу запорізьким спортсменам взяти участь у більшій кількості змагань, покращити якість підготовки до них та зняти фінансове навантаження з батьків.

Спортивні наставники стали отримувати більшу зарплату – з 01.01.2020 р. вона зросла майже на 75%. Це сприяє підвищенню мотивації запорізьких тренерів до більш наполегливої та якісної праці та зупинить відтік тренерської еліти до інших міст та областей.

Збільшення кількості комунальних об’єктів спорту

Поступово приватні спортивні споруди переходять до громади міста та стають більш доступними для населення. Згідно рішення сесії Запорізької міської ради від 25.10.2017 р. до комунальної власності територіальної громади м. Запоріжжя було прийнято майно яхт-клубу по вул. Лісозаводській, 1-а та передано в оперативне управління департаменту спорту, сім’ї та молоді.IMG_0009

Протягом 2016-2020 років відкрито спортивні зали в трьох районах міста (Вознесенівському, Шевченківському, Хортицькому), що сприяє популяризації спорту та здорового способу життя серед мешканців міста.

Окрім того, з 2016 по 2020 рік у кожному районі міста при загальноосвітніх школах збудовано сім спортивних комплексів, де стали функціонувати нові секції ДЮСШ, на базі вже існуючих відкрили ще 3 нових відділення з таких видів спорту, як пляжний волейбол, важка атлетика та хокей з шайбою.

Усе це дає свої плоди. З розвитком інфраструктури в місті стали більш досяжними і спортивні результати юних спортсменів. Так, вихованцями запорізьких ДЮСШ у 2016-18 роках завойовано 2002 нагороди  різного ґатунку, у 2019-2020 р. – 3078, що на 35% більше, ніж у попередні роки.

Підтримує Запорізька міська рада і тих спортсменів, які мають значні успіхи, олімпійські ліцензії чи на шляху до них. Так, з 1 липня 2019 року розпочато щомісячну виплату 40 вихованцям дитячо-юнацьких спортивних шкіл, які досягли значних досягнень у спорті та запроваджена виплата щомісячної матеріальної допомоги для запорізьких спортсменів-кандидатів на участь у XXXII олімпійських іграх у Токіо (Японія).12-13

Повернули розвиток футболу в місті

У Запоріжжі будують правильну й чітку структуру футболу – від дитячого до професійного. У 2016 році замість розваленої приватними структурами футбольної школи створено нову міську дитячо-юнацьку спортивну школу з футболу «Металург», яка фінансується з міського бюджету. За цей період майже вдвічі зросла кількість її вихованців!

Міська влада системно покращує умови тренувань майбутніх зірок футболу. Наприклад, за кошти міського бюджету придбано майно ТОВ «Кросфіт 24» по вул. 12 Квітня, 2 та передано до комунальної власності територіальної громади м. Запоріжжя для ДЮСШ «Металург».  Це придбання дозволило відновити повноцінний тренувальний процес. А модернізація покращила побутові умови – до роздягалень та душових.

Відмітимо, що у 2017 році створено міський футбольний клуб «Металург», який розпочав свій шлях з Аматорської ліги чемпіонату України, а зараз виступає в професіональній лізі. На базі КП «МФК Металург» створено і молодіжну команду U-19, яка виступала у вищому дивізіоні (тепер це «Металург-2»).

Реконструкція та будівництво – заради здоров’я молоді

Нарівні з підтримкою спортсменів міська влада приділяє чимало уваги відновленню спортивних об’єктів. Як приклад відновлення інфраструктури – реконструкція басейну «Салют» у Заводському районі, де ремонт не робився майже 50 років. Звичайно, накопичилося безліч проблем.

Реконструкцію плавального комплексу почали з роздягалень і душових. Тут уже повністю були зношені комунікації, зовнішній вигляд також залишав бажати кращого. На оновлення цих приміщень із міського бюджету виділили понад 2 мільйони гривень. Крім нових сучасних санвузлів, тут також з’явилася сауна.

На жаль, через складну економічну ситуацію цього року (біля 100  млн грн міська влада спрямувала на боротьбу з коронавірусом – ред.) неможливо відразу оновити всі приміщення. Тому в планах на наступні роки повне оновлення плавального комплексу, на що знадобиться близько 14 мільйонів гривень.

У Запоріжжі не лише ремонтують усі існуючі спортивні комплекси, а й планують побудувати нові. Наприклад, льодовий комплекс у Вознесенівському районі на місці занедбаного стадіону «Будівельник». Як нагадав міський голова Володимир Буряк, після звернень містян у Запоріжжі було відкрито відділення ДЮСШ «Салют» по хокею, де займається 126 дітей. Але великої професійної льодової арени в місті немає, хокейної інфраструктури недостатньо, хоча бажаючих займатися цим спортом досить багато.

«До мене звернувся голова міської федерації хокею з ініціативою побудувати льодову арену на місці зруйнованого стадіону «Будівельник». Цю занедбану будівлю, яка не ??належить місту, викупив приватний підприємець. Він же і готовий звести там льодову арену, а в подальшому – зали для тренувань, спортивно-оздоровчий центр і хостел для спортсменів. Місто, зі свого боку, має виділити землю та допомогти в наведені ладу на цій території», – сказав Володимир Буряк.

Зазначимо, що відповідний проєкт рішення був ратифікований профільною земельною комісією та наданий на розгляд депутатам міської ради 26 серпня під час сесії. Не всі з них були згодні з виділенням землі, але міський голова наполіг, що спортивна споруда місту потрібна! І депутати підтримали рішення. Тож – очікуємо на сучасний льодовий комплекс та відродження хокею в нашому місті.

Запоріжжя багате на талановитих та сильних спортсменів, тому й потрібно спорт розвивати. Тоді й буде здорова нація та богатирське, козацьке здоров’я.

ДЮСШ – форму та інвентар

Для запорізьких ДЮСШ новий навчальний рік почався з гарних новин. З керівниками спортивних шкіл зустрівся міський голова Володимир Буряк. Обговорили питання подальшого розвитку дитячо-юнацького спорту та міських спортивних шкіл, роботу навчальних закладів в умовах карантину. Під час зустрічі спортивні школи отримали сертифікати на отримання спортивної форми та інвентарю на суму близько 2,8 мільйона гривень. Кошти на це виділені з бюджету міста.IMG_6643

Є ради чого працювати

З 28 по 30 серпня відбувся одиночний чемпіонат України з академічного веслування. Втретє поспіль за останній місяць (!) запорізькі вихованці міської ДЮСШ «Україна» з академічного веслування борються за золото та срібло змагань.

Так, золоті нагороди отримала четвірка парна (чоловіки легкої ваги), де виступає кандидат в майстри спорту України, чемпіон і призер чемпіонатів України 2019-2020 років, член збірної команди України Дмитро Меснянкін.

Золоті нагороди і в жіночої четвірки парної, де також веслує кандидат в майстри спорту України, чемпіонка та призер чемпіонатів України 2019-20 років, член збірної команди України Олександра Макаренко. До речі, вони обидві вже виконали вимоги майстра спорту України.

Пам’ятаємо ми і прославленого вихованця цієї школи, олімпійського чемпіона Олександра Надтоку. Він – триразовий чемпіон світу, рекордсмен світу, чемпіон Європи, рекордсмен Європи, учасник двох Олімпійських ігор. До речі, у 2018 році Запорізька міська рада прийняла рішення виділити спортсмену квартиру (раніше спортсмен мешкав у селі поруч із містом).

Читайте також: Запоріжжя стає більш безпечним і комфортним містом для дітей