Через відсутність можливості відвідати розважальні та інші заклади, ми вибиваємося з ритму свого звичного, повсякденного життя
Чим же можна зайняти удома дітей і себе зокрема, щоб не занудьгувати, дізнавалася «Запорозька Січ».
Сімейне приготування їжі
Одним з головних занять під час жорсткого карантину стає колективний прийом їжі. За день за обіднім столом сім’я може зібратися та поспілкуватися. Звичайні продукти та страви, такі як гречка, макарони, салати можуть швидко приїстися. Навіть, якщо ви зберетеся ліпити пельмені разом з дітьми – це рано чи пізно набридне. Тому, поки є час, можна трохи поекспериментувати, наприклад, почніть вивчати тонкощі японської кухні і спробуйте зробити роли або суші. Дітям різного віку дуже сподобається таке заняття, тому що, по-перше, вони з великим задоволенням їдять власноруч приготовану їжу, по-друге, незвичайна страва надовго приверне увагу дитини.
Для приготування такої страви все необхідне можна знайти у будь-якому магазині, і вийде це дешевше, ніж замовляти вже готову страву. Купіть водорості норі, спеціальний рис, хоча можна і звичайний круглозернистий, рисовий оцет, начинку за смаком – лосось, огірки, солодкий перець – тут фантазія безмежна. Не забудьте васабі, імбир та соєвий соус за бажанням. Такий кулінарний експеримент дозволить не тільки зайняти родину на кілька годин, але і після, коли можна насолодитися смачними шедеврами азіатської кухні. Або можна спекти піцу, зробити печиво: вівсяне, пісочне, імбирне, приготувати італійську пасту та інше, адже вибір дійсно великий.
Домашній фітнес
Ранкова зарядка, коли її робить вся родина без винятку – штука весела. Увімкніть музику і нехай кожен старається, хто на що здатний. 20-30 хвилин дадуть заряд бадьорості на весь день. Домовтеся про одночасний початок, але щоб заминка і закінчення були у всіх в різний час – так вдасться уникнути черги в душ і взаємних докорів.
Є варіант повторювати відеоуроки з фітнесу. Їх можна вмикати на телевізорі та займатися всією сім’єю. А у випадку, коли в родині є маленька дитина, яка вже вміє ходити, то можна вмикати анімаційні відео із зарядкою. Тоді ваш малюк залюбки буде повторювати рухи за яскравим мультиплікаційним героєм.
Хімічні експерименти та хендмейд
Той, хто вирішив, що хімія – нудна штука, дуже не правий. З найпростіших інгредієнтів можна отримати не просто якийсь там кольоровий дим (до речі, експерименти з виділенням газів і великої кількості тепла краще вдома не проводити!), але і усілякі цікаві та потішні штуки. Наприклад, слайм з піни для гоління.
Також не секрет, що діти від малого до великого вміють трохи майструвати. Найменші можуть спробувати себе в найпростішому – оригамі, ліпленні з пластиліну або солоного тіста. Для доросліших доступні техніки складніше. Наприклад, квілінг – той же папір, але інша техніка та зовсім інші результати. Об’ємні привабливі квіти, листя, зірочки, які можна вибудовувати як завгодно у складні орнаменти. Під час такого заняття батьки зможуть як допомогти дітям, так і відпочити, або зробити домашню роботу.
Якщо орнаменти здаються нудними – виймаємо з комірчини добірки старих журналів і робимо колажі. Колаж – це майже підбірка з картинок, яка зроблена вручну. Якщо забезпечити картинки написами – вийде комікс. Є окремий напрямок – колаж-бажання. Підбираємо картинки, що ілюструють заповітні бажання і наклеюємо на лист.
Якщо тонка робота – наприклад, скрапбукінг – не приваблює, беремо пластикові пляшки. Матеріал дешевий, легкодоступний, а вироби часто виходять не тільки цікаві, але і корисні. Якщо діти увійдуть в азарт – доведеться закуповувати бутельовану воду упаковками. Зате діти будуть зайняті справою і здорові – ВООЗ рекомендує пити мінімум 30 мл води на кілограм ваги тіла.
Настільні ігри
Настолки – це прекрасний привід зібратися сім’єю і поспілкуватися, займаючись спільною справою. Відкласти на час телефони та планшети, закрити ноутбуки і зіграти, наприклад, в монополію. Навіть вчотирьох гра виходить доволі азартною. Якщо діти старше 10 років, їх можна зацікавити картковими іграми. Карткові ігри чудово розвивають можливість усно рахувати, пам’ять та логіку.
З дітьми молодшого віку можна зіграти в лото. А якщо купити, наприклад, зоологічне лото, де замість чисел різні тварини, а картки відповідають природним зонам – то діти ще й біологію вивчать.
І зрозуміло, ніхто не скасовував звичайні старі та перевірені «настільні бродилки». Кидаємо кубик, рухаємо фішки, переходимо на бонусні доріжки, відкатуємося, наткнувшись на спецклітини – така гра буде цікава навіть дітям 4+.
Фільми та лекції
Є маса відеоматеріалів, які будуть безумовно цікаві всім членам сім’ї. Починаючи від дитячого кіно, особливо франшиз, і завершуючи лекціями з літератури, мистецтва, наук. Багато онлайн-лекторіїв, освітні проєкти відкрили свої матеріали для безкоштовного доступу на період пандемії. Відвідуйте онлайн-екскурсії та дивіться тревел-шоу.
Можна все поєднувати: наприклад, дивимося фільм, а через кілька днів – лекцію по книзі, на якій побудована кінокартина. Не обов’язково влаштовувати колективні перегляди для кожного фільму – ноутбуки та планшети з навушниками дадуть можливість кожному члену сім’ї подивитися своє. Але обов’язково розкажіть про той фільм, що подивилися, дітям. А діти нехай розкажуть одне одному і дорослим. Це допоможе розвинути уважність та розширити словниковий запас.
Дистанційне навчання
Карантин або самоізоляція – не привід відмовлятися від навчання. Школи і виші проводять онлайн-уроки, видають домашні завдання, теми для самостійного вивчення. Допоможіть дітям знайти правильні ресурси, де ці теми розкрито. Організуйте контроль – поставте кілька запитань за темою.
А ще можна разом з дитиною записатися, наприклад, на онлайн-курс іноземної мови і разом вчити англійську або будь-яку іншу мову. Перевіряти знання можна за тестами в інтернеті, їх досить багато. Але краще знайти курс, на якому є і відеоматеріали, і тести для самостійних занять – такі собі домашні завдання.
Читайте також: Як у Запоріжжі проходить локдаун-2021