Останній місяць лінія зіткнення на запорізькому напрямку майже не змінювалась, але були бої різної важкості. Ворожі війська суттєво активізувалися. У Пологівському районі загострилась ситуація, спостерігаються щоденні обстріли. Супротивник почав масований наступ, але наші захисники тримають оборону.

Більше місяця тому було розроблено стратегію, щоб люди, які живуть неподалік Запоріжжя, перебирались у місто. Побудовано лінії фортифікаційного захисту, поступово з прифронтових населених пунктів евакуюють людей.

Але деякі категорії мешканців відмовились евакуюватися у безпечні регіони та вирішили залишитись у своїх домівках, наражаючи себе на небезпеку. Раніше йшла хвиля евакуації з Маріуполя, зараз вона “обміліла”.

На противагу цьому, останній тиждень приїхало багато людей з давно окупованих територій Бердянська, Мелітопольського району. Умови проживання там дуже складні.

Всього у запорізьких комунальних закладах проживає 28 тисяч переміщених.

В області порушена логістика постачання. Через це у деяких населених пунктах є проблеми з харчами та медикаментами. Препарати постачаються, але зі складнощами.

Така ситуація виникла через те, що раніше більшу частину медичної логістики забезпечували аптеки. Саме через це гуманітарні вантажі не здатні повністю закрити потреби у медикаментах. У районах, особливо окупованих, гостра нестача готівки, влада намагається опрацьовувати різні варіанти для її вирішення.

Стан поточної ситуації – за повідомленням ЗОВА.