Хоча на вулиці потеплішало, завершувати опалювальний сезон поки не будуть

Наприкінці березня синоптики прогнозують значне похолодання, навіть морози. Через це вимикати опалення в Запоріжжі поки не будуть.

Як розповів генеральний директор концерну “Міські теплові мережі” Олександр Грек, згідно норм, опалювальний сезон має завершуватись 8 квітня. Однак, також це регламентується середньодобовою температурою повітря.

– Але ми бачимо за прогнозами, що все ж таки в березні ще буде похолодання, а тому відключити опалення зараз було б завчасним. Після того, як температура повітря вийде на сталі показники, ми будемо дивитись на погоду та орієнтуватися вже саме за нею, – зазначив Олександр Грек. 89764893_2309306549373073_5390283226059112448_n

Загалом, як пояснив гендиректор концерну, температура, яка регламентує включення опалення – це 8 градусів. Саме на такі показники розраховані режими в котельних. Оскільки зараз температура повітря вища, котельні доводиться переводити на мінімальні режими роботи. Працювати нижче технологічних мінімумів не можна, це призведе до аварій.

– На жаль, наші котельні будувались ще в 70-х, коли ще не було таких погодних умов. Зараз вони вимагають реконструкції, реорганізації. Якщо б її можна було провести в короткий період, запоріжці змогли б отримати більш якісне регулювання, як, наприклад, ті будинки, які побудували собі ІТП. Вони змогли за цей період розвантажитися аж до того, що повністю відключити споживання тепла та отримати більш комфортні умови в своїх будинках, – розповів Олександр Грек.

Якщо ж зупинити всі котельні, які подають тепло, це може призвести до того, що температура у приміщеннях навчальних, дошкільних закладів та лікарень стане набагато менш комфортною, ніж є зараз.

– Якби ми вимкнули опалення, в школах, дитсадках, медзакладах було б 12-14 градусів, а саме така середня температура зараз на вулицях. Це надзвичайно некомфортна температура, тому ми не можемо цього допустити, – зауважив Олександр Грек.

Як писав сайт “Запорозька Січ”, тепловики постійно моніторять прогнози погодних умов, і спираючись на них, коригують роботу котелень. Запуск опалення після його вимкнення обійдеться споживачам значно дорожче, ніж його підтримка певний період.

Читайте також: У Запоріжжі один з найнижчих тарифів на гарячу воду та опалення