Вчора на дев’ятнадцятій позачерговій сесії міської ради депутати підтримали рішення виконавчого комітету «Про проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирних будинків міста Запоріжжя»
Справа в тому, що деякі депутати вимагали скасувати рішення про затвердження конкурсної документації для проведення даного конкурсу, внесення змін у склад конкурсної комісії та взагалі відмінити результати конкурсу. Ці депутати намагалися довести, що такі рішення виконкому начебто не відповідають вимогам діючого законодавства. Через це, власне кажучи, й була зібрана позачергова сесія.
В свою чергу, юридичну оцінку даного питання прокоментував голова департаменту правового забезпечення Запорізької міської ради Валерій Зломинога.
– Всі дії і рішення про проведенню конкурсу на управителя які були чинними та здійснені – були вчинені не тільки в межах закону, а й на його сумлінне виконання. Наголошую, що саме не проведення цього конкурсу було б незаконно, – сказав він.
Що до проведення самого конкурсу, то в сесійному залі було підкреслено, що він був проведений відкрито, доступно, об’єктивно й жодна норма чинного законодавства не були порушені.
Проведення конкурсу регламентується Законом України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку» який почав діяти в 2015 році. Конкурс стосується тільки тих будинків, в яких мешканці не визначилися з формою управління своїм будинком – не створили ОСББ, не обрали керуючу компанію. При цьому мешканці мають можливість навіть після проведення конкурсу змінити керуючу компанію. Це можна зробити навіть без створення ОСББ, за результатами загальних зборів мешканців.
– Закон діє з липня 2015 року. У місті існують керуючі компанії, які вже надають відповідні послуги. Чому ніхто за цей час не запропонував їх, тим людям, не визначились з формою управління свого будинку. У нас вже є приклади, коли мешканці самі вибрали для свого будинку керуючу кампанію, для цього немає ніяких перешкод. Однак зараз в результаті відповідальність за вибір керуючої компанії перекладається виключно на плечі виконкому, – сказав міський голова Володимир Буряк.
За результатами голосування більшість депутатів міської ради проголосували проти скасування рішень виконавчого комітету про проведення конкурсу та рішення про затвердження документації для проведення зазначеного конкурсу.
Що стосується результатів конкурсу, їх офіційно у зазначений законом термін. Вже відомо, що однією з компаній стало КП «Запоріжремсервіс».