У Запоріжжі пройшов XIV Всеукраїнський турнір з боксу серед юніорів та молоді. Ці змагання присвячені пам’яті майстра спорту з боксу Валерія Синельщикова, який доклав чимало зусиль для розвитку боксу в нашому місті. Хто зараз сильніший серед підростаючого покоління, протягом трьох днів (з 21 до 23 вересня) в ДК «Заводський» з’ясовувало 111 юних спортсменів із Запоріжжя і районів області, а також Києва, Харкова, Херсона, Дніпра, Полтави, Черкас, Одеси та інших міст України.

На відкритті турніру заступник міського голови Анатолій Пустоваров побажав учасникам успіхів і перемог.

– Дуже важливим є позашкільний розвиток наших дітей, – говорить Анатолій Пустоваров. – Це питання для міської влади – одне з пріоритетних. Бокс – це не тільки фізична сила, це сила духу, дисципліна, вміння працювати в команді. Для хлопчиків бойові види спорту, особливо бокс, – хороший вибір. У нас в місті функціонує 4 школи боксу на базі дитячо-юнацьких спортивних шкіл №6, №11, «Локомотив» і «Майстер-Січ». Звичайно, вони вимагають матеріально-технічного оснащення. Вперше в цьому році з міського бюджету виділено близько півмільйона гривень на закупівлю інвентарю. Я впевнений, це буде сприяти більш високому якісному рівню занять хлопців і популяризації боксу в Запоріжжі, – підкреслив він.

А потім Анатолій Пустоваров вручив спортивний інвентар, придбаний за кошти міського бюджету для відділень боксу, керівникам шкіл.

– Турнір сильний, тому тренери намагаються привезти сюди підготовлених хлопців. Кандидатів у майстри спорту, першорозрядників, йде обмін досвідом між різними школами, – розповідає головний суддя турніру, заслуженний тренер України Олександр Трюхин.Цей вік чим гарний – юніори, молодь – вони вже пройшли певний рівень, брали участь в міжнародних змаганнях, особливо молодіжних. Є учасники, є фіналісти, є переможці чемпіонатів Європи і європейських турнірів. Цікаво подивитися за технічними даними хлопців. До речі, чемпіон світу, Європи, України Олександр Хижняк боксував у нас тут на змаганнях років 5-6 назад, – додав він.

Отже, спортсмени змагалися у двох вікових категоріях – молодь та юніори. Для представників Запорізької області ці змагання були щє й відбірковими для участі в чемпіонаті України. І треба зазначити, що вони не підвели – найбільше медалей заробили наші боксери.

Так, серед юніорів (2002-03 р.н), у своїх вагових катеоріях, переможцями стали: Микита Стеценко, 44 кг, ДЮСШ №6, Семен Понятенко, 49 кг, облспортінтернат, Тимур Шепель, 52 кг, ДЮСШ «Спартак», В’ячеслав Якименко, 57 кг, облспортінтернат, Ілля Деркач, 63 кг, СК «Мир бокса», Богдан Стьопченко, 66 кг, ДЮСШ «Локомотив», Андрій Орлихин, 70 кг, СК «Мотор Січ».

Молодь (2000-01 р.н.): Артур Давиденко, 60 кг, ШВСМ, Ілля Власенко, 64 кг, ДЮСШ «Майстер-Січ».