Минулого четверга Запорізький міський голова Володимир Буряк у «польових умовах» – на першому поверсі біля ліфта в будинку на вул. Шкільній, 1-а – провів нараду щодо реалізації міської комплексної програми з ремонту ліфтів на 2016-2019 рр.

Житловий будинок на вул. Шкільній (Г. Сталінграда), 1-а був побудований у 1993 році. Має 13 поверхів та 83 квартири. Будинок обладнано двома ліфтами: вантажо-пасажирським та пасажирським. Ліфти були зупинені 29 жовтня 2014 року через їх незадовільний технічний стан і неможливість подальшої експлуатації.

На сьогодні в будинку проведено монтаж і пуск нового вантажного ліфта білоруського виробництва вантажопідйомністю 630 кг. Вартість робіт – 450 тис. грн.
За інформацією директора фірми-підрядника СП «Сансет» Михайла Агєєва новий ліфт відповідає всім нормам безпеки, оснащений електронною системою управління, механізмом плавного відкривання дверей, зрушення з місця та зупинки. У чому переконався особисто міський голова Володимир Буряк, коли піднявся з підрядником на 13-й поверх і оглянув тільки-но встановлене технологічне обладнання.

Пуск нового вантажного ліфта в будинку на Шкільній, 1-а – один з перших суттєвих кроків у реалізації комплексної програми ремонту ліфтів на 2016-2019 рр.

– Виконання цієї програми дасть можливість привести ліфтове господарство Запоріжжя в належний технічний стан, забезпечити його безперебійну, а що найголовніше – безпечну роботу, – заявив під час проведення виїзної наради міський голова Володимир Буряк. – Ми просто зобов’язані забезпечити комфортні умови проживання городян в багатоквартирних будинках, подбати про людей старшого покоління, дітей, людей з обмеженими можливостями. Адже для них особливо важливо – працює в їхньому будинку ліфт чи ні. Ми повинні виконати величезну роботу в максимально стислі терміни.

Міський голова також зазначив, що з початком реалізації цієї програми стала можливою ефективна робота сервісних організацій «Сансет» і «Ліфтовик», оскільки належний контроль з боку міських служб уже дозволив знизити кількість аварійних зупинок ліфтів у Запоріжжі. Ще в листопаді-грудні минулого року кількість заявок з приводу аварійних зупинок ліфтів стабільно перевищувала 100 за день. За підсумками січня-лютого їхня кількість знизилась у п’ять раз.

– Договір з сервісними організаціями укладено на умовах, які забезпечують мінімальний простій ліфтів під час ремонтів. Мінімізація простою – основний критерій у сервісному обслуговуванні міських ліфтів цього року, який був встановлений міською владою, – додав міський голова.

Згідно з програмою на техобслуговування 3150 ліфтів, що експлуатуються у Запоріжжі, з початку року виділено 1,65 млн грн. План на березень-грудень – 11 млн грн.
У поточному році буде повністю замінено на нові або капітально відремонтовано більш ніж 200 ліфтів, що вичерпали ресурс. На це буде витрачено понад 80 млн грн. Реалізація програми триває.