Справжню мафію в сфері ритуальних послуг викрили запорізькі правоохоронці. Минулого четверга о 10.00 було повідомлено про підозру директорові комунального підприємства територіального медичного об’єднання «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медичних катастроф» громадянинові М., якому вручено повідомлення про підозру за ч.2 ст.264 КК України (зловживання службовим становищем).

Як прокоментував подію керівник Запорізької місцевої прокуратури №2 Роман Мазурик, вказана особа підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення за фактом зловживання службовим становищем, що призвело до збитків у майже півмільйона гривень. Справа пов’язана з тендерними оборудками при закупівлі пального та щодо фактичного «злиття інформації» про померлих родичів ритуальним підприємствам. За ці кошти і діяла та фінансувалася кримінальна «мафія» в сфері ритуальних послуг. Таким чином,  уже через 15 хвилин після смерті людини до родичів померлих приїжджали ритуальники.

Роман Володимирович розповів також ще про три подання, направлені прокуратурою щодо проведення службових розслідувань за корупційними фактами, одне з них – відносно директора КП «Ритуальна служба Сонячної сільради» за внесення недостовірних даних до декларації про доходи та витрати, а також щодо корпоративних прав як засновника підприємств приватної форми власності (він володів юридичними фірмами та займався бізнесом, що заборонено законом). Ще два подання – стосовно колишнього голови Запорізької РДА за фактом внесення недостовірних даних у декларацію про доходи і витрати та депутата райради, який взагалі не надав такої декларації. Ініційовано службове розслідування за вказаними корупційними фактами. Відповідальність за них – дисциплінарна. При цьому після притягнення до відповідальності їхні прізвища, згідно із законом, будуть внесені до складу осіб, які є корупціонерами.

На завершення розмови прокурор попрохав запоріжців, які мають інформацію про вчинення корупційних дій посадовцями органів влади чи місцевого самоврядування, звертатися в прокуратуру за місцем проживання, де будуть вжиті всі заходи для недопущення посадовцями ганебних вчинків.