10 березня за моральної підтримки із сотні активістів, журналістів та небайдужих до історії Запоріжжя городян, розпочалися роботи з демонтажу пам’ятника Феліксу Дзержинському. Роботи виконувалися робітниками інженерно-будівельної фірми «Форт».

– Ми робимо все акуратно, щоб зберегти його форму для подальшого транспортування і установки для тих запоріжців, кому він дорогий, – сказав в інтерв’ю журналістам власник фірми-підрядника Євген Першин – За приблизними підрахунками вага пам’ятника може сягнути 40 тонн.   Демонтувати його цілком складно, оскільки такого крана в Запоріжжі немає. Сьогодні зняли тільки верхню частину. Завтра – всі інші, – сказав підприємець.

Нагадаємо, що демонтаж пам’ятників Леніну, Дзержинскому и Орджонікідзе коштуватиме місту 311 тисяч гривень. Найбільше коштів піде на демонтаж самого великого пам’ятника Леніну в Україні – 199 тисяч гривень. Всі роботи повинні завершитись до 19 березня.

За інформацією обласної державної адміністрації на даний момент в Запорізькій області демонтовано 144 пам’ятники діячам комуністичного періоду. Залишилося – 85.

 Автор: Володимир ГЕРАСІН

ФОТО Володимира ШЕРЕМЕТА