Міжнародний аеропорт «Запоріжжя» продовжує приємно дивувати мандрівників, відкривати нові напрямки й має перспективний план розвитку

Так, у 2021 році очікується збільшення кількості пасажирів на 75% у порівнянні з минулим роком. А все тому, що новий сучасний термінал створює усі умови для того, щоб кожен охочий мав змогу бюджетно, безпечно та комфортно подорожувати за будь-якими напрямками – внутрішніми чи міжнародними рейсами. Минулого тижня міський голова Володимир Буряк та генеральний директор авіакомпанії SkyUp Дмитро Сєроухов обговорили результати попередньої роботи та можливості подальшої співпраці.

Розвиток співпраці задля комфорту запоріжців

Міжнародний аеропорт «Запоріжжя» та український лоукост SkyUp співпрацюють з 2019 року. Понад 200 тис. перевезених пасажирів, понад 1 тис. авіаційних рейсів – все це результат тісної співпраці. Так, наразі частка перевезення пасажирів саме цією авіакомпанією із запорізького аеропорту складає понад 30%.

Звичайно, епідемія коронавірусу дещо гальмує роботу, але співпраця продовжуватиметься і відкриватиме нові можливості та кордони. Зокрема, під час зустрічі міського голови Володимира Буряка та генерального директора авіакомпанії Дмитра Сєроухова сторони обговорили не лише результати та досягнення, але й можливості та напрямки подальшої сумісної роботи.

– Запоріжжя зацікавлене у поглибленні співробітництва. Ми продовжимо розвивати аеропорт, і наразі ми маємо те, що ми можемо запропонувати для вигідної співпраці з авіакомпаніями. Для нас важливо, щоб авіаперевізники надавали запоріжцям послуги за доступними цінами. І SkyUp дає таку можливість як перевізник, – наголосив Володимир Буряк.6 SHER2243

Під час зустрічі було зазначено, що останніми роками Міжнародний аеропорт «Запоріжжя» зазнав кардинальних і вкрай позитивних змін. Достатньо згадати лише відкриття нового пасажирського терміналу, переваги якого оцінили не лише запоріжці, а і мешканці сусідніх областей, навіть усього південно-східного регіону України, які залюбки користуються його послугами. Генеральний директор авіакомпанії зауважив, що Запоріжжю дійсно вдалося досягти великих результатів. І це позитивно впливає на співпрацю з авіакомпанією.

– Новий пасажирський термінал та відремонтована злітно-посадкова смуга – все це є результатом вашої гарної роботи, що створює додаткові можливості для розвитку регіону, а також для авіакомпаній, у тому числі й для SkyUp. Кожен відкритий додатковий рейс – це нові літаки, нові робочі місця та надходження до бюджету. Ми впевнено вийшли на показники 30-33% в об’ємі оперування, і маємо наміри тільки збільшувати кількість наших рейсів. І ті цифри, на які ми зараз виходимо, а це порядку 80-90 рейсів на місяць – тільки початок великого шляху, – зазначив Дмитро Сєроухов.

Нагадаємо, що, незважаючи на негативний вплив коронакризи, минулого року Міжнародний аеропорт «Запоріжжя» зміг втримати планку на гідному рівні у порівнянні з іншими містами, обслуживши 326 тис. мандрівників. Вже цього року очікується збільшення кількості пасажирів.

Летовище європейського рівня

Під час зустрічі міським головою Володимиром Буряком та директором КП «Міжнародний аеропорт «Запоріжжя» Олексієм Дубревським були окреслені наступні досягнення за карантинний період:

  • Встановлена нова сучасна світлосигнальна система по першій категорії ІСАО з вогнями високої інтенсивності (85 млн грн). Зазначимо, що спеціалісти вважають її кращою в Україні.
  • Проведена заміна застарілої радіотехнічної системи посадки на сучасну високоточну, дієву інструментальну систему, яка дозволяє здійснювати посадку ПС в автоматичному режимі по першій категорії ІСАО, в цілодобовому режимі у складних метеоумовах. Та проведена закупівля обладнання для заміни системи посадки із вбудованим далекомірним радіо­маяком (71 млн грн). Все це сприяє підвищенню безпеки польотів та пасажирів.
  • Проведена оптимізація організаційної структури підприємства відповідно до норм ІСАО, чисельність працівників узгоджена із бізнес-процесами (скорочення чисельності до 617 осіб).

Важливо, що навіть у карантинних умовах відбулось підвищення середньої заробітної плати працівникам аеропорту на 51,1 % (з 11 до 17 тис. на місяць).

У планах аеропорту: розширення наявного перону зі збільшенням кількості паркувальних місць для літаків; будівництво аеромостів для підвищення якості обслуговування пасажирів; проєктування та будівництво нової злітно-посадкової смуги та розширення географії польотів.

– Це не просто новий комплекс, який називається «термінал», за ним стоїть дуже великий обсяг робіт – встановлена допоміжна будівля з котельнями, повністю побудована каналізаційна система, водопостачання, було відремонтовано електропостачання з резервом тощо. Плюс, через те, що аеропорт Запоріжжя розташований недалеко від зони бойових дій, він є стратегічним об’єктом. Тому було ухвалено рішення, що ми повинні закрити весь периметр, а це понад 14 км, сучасним огородженням з протипідкопною системою та відеоспостереженням. Частина робіт вже була виконана, а зараз у нас є підрядник, є проєкт, і скоро весь масив роботи буде виконаний, – розповів міський голова.

Відкриваємо літні напрямки

Літній сезон Міжнародний аеропорт «Запоріжжя» зустрічає з новими рейсами українського лоукоста SkyUp. Генеральний директор популярного авіаперевізника зазначив, що у межах літньої програми авіакомпанія планує літати до низки країн – Грузії, Туреччини, Греції, Чорногорії, Албанії, Єгипта і так далі. Більшість рейсів будуть регулярними. Зокрема минулого тижня розпочали працювати рейси Запоріжжя – Стамбул, який курсуватиме тричі на тиждень, та Запоріжжя – Батумі, двічі на тиждень.4 SHER2608 2

В авіакомпанії розраховують зберегти частину цих рейсів і на зимовий період. Працюють і над відкриттям нових рейсів із Запоріжжя. Цьому сприяє і той факт, що у Запоріжжі базується один із літаків SkyUp, і кількість таких літаків планується збільшити.

Володимир Буряк зауважив, що він вдячний компанії SkyUp, яка повірила у Запоріжжя і надає послуги за встановленими, доступними для людей тарифами. Добре, що лоукост активно розвиває міжнародні рейси. Однак як міській владі, так і потенційним пасажирам хочеться, щоб збільшилася кількість саме внутрішніх авіаперевезень. Аби люди мали змогу літати не лише до Києва, а й до інших міст, наприклад, до Львова, Одеси.

За словами Дмитра Сєроухова, SkyUp планував відкрити із Запоріжжя рейси саме до Львова та Одеси. Але авіакомпанія була вимушена відмовитися від них.

– Мені дуже імпонує прагнення міської влади відкривати жителям міста нові напрямки та робити подорожі доступними. Але причина не залежала від Запорізького аеропорту, де насправді були створені усі необхідні умови. Склалася ситуація, коли через ПДВ та акциз на паливо внутрішні рейси коштують дорожче для авіаперевізника, ніж міжнародні. За таких умов збільшується вартість квитків, і авіакомпанія не може знайти достатню кількість пасажирів, тому це є збитковим для авіакомпанії, – зазначив генеральний директор SkyUp.
Дмитро Сєроухов висловив сподівання, що центральні органи влади відреагують на таку ситуацію, і вона зміниться, що дозволить активно відкривати внутрішні рейси.

Усе для комфорту пасажирів

Учасники зустрічі наголосили, що спільне завдання аеропорту та авіакомпанії – створити усі умови для того, щоб пасажири могли літати доступно, безпечно та комфортно. Так, 28 травня, під час зустрічі першого лоукостера Sky Up зі Стамбула, яким прилетіло 58 мандрівників, «ЗС» поспілкувалася з кількома пасажирами «першої ластівки», які і поділилися власними враженнями від польоту.

– Хоч ми літали не вперше і вже встигли скористуватися послугами багатьох авіаперевізників, цього разу сервіс нас приємно здивував. Самі ми з Дніпра, їздили відпочивати великою компанією у Стамбул. Особливо нам сподобалася ціна за квитки у зворотному напрямку – трохи більше 1 тис. грн. Як для міжнародного сполучення це прекрасні ціни, – розповіла пасажирка Оксана Логінова.

Звернули увагу на доступність та бюджетність цін і інші пасажири.

– Дивно, але людей було небагато, хоча, зважаючи на вартість перельоту, ми вже налаштовувалися на черги та забитий людьми літак. Рейс відбувся швидко, ми прилетіли навіть раніше, ніж було зазначено у розкладі. До обслуговування не було жодних питань, навіть допомогли розмістити валізи, – поділився Олександр Чалик.16 SHER2853

Тож, як і раніше, у пріоритеті – доступні квитки, аби запоріжці та мешканці сусідніх областей могли дозволити собі подорожувати не куди можна, а куди хочеться. А аби пасажири дотримувалися карантинних обмежень під час подорожей та не наражали себе на небезпеку, у Міжнародному аеропорту «Запоріжжя» встановили інтелектуальну відеосистему для безконтактного термального скринінгу та визначення наявності маски на обличчі. Зображення з 5 інтелектуальних термальних камер виводиться на монітори диспетчерських пунктів відеонагляду та медичного персоналу.

– Камери налаштовані для вимірювання температури в ділянці слізного каналу, адже тут температура найбільш наближена до внутрішньої температури тіла людини. У випадку виявлення відхилення від заданої температури чи відсутності захисної маски камера видає звуковий та візуальний сигнал, що слугують сповіщенням для службового персоналу та є приводом для додаткової перевірки людини, що входить в приміщення аеропорту, – розповів директор КП Міжнародний аеропорт «Запоріжжя» Олексій Дубревський.

Крім того, аеропорт «Запоріжжя» постійно вдосконалює сервіс і якість надання послуг. Так запорізьке летовище стало одним з 10 українських аеропортів, де приймають цифрові паспорти у додатку «Дія» (поки що ця послуга працює тільки на внутрішніх рейсах).

Хто куди літатиме

  • Sky Up протягом літнього сезону виконує регулярні рейси до Ларнаки (Кіпр), Тірани (Албанія), Батумі (Грузія) та Стамбула (Туреччина), Бургаса (Болгарії). А також авіаперевізник здійснює чартерні рейси до Тивата (Чорногорія), Хургади, Шарм-ель-Шейха (Єгипет), Анталії (Туреччина);
  • Azur Air Ukraine – авіакомпанією можна літати до Анталії, Даламана (Туреччина). Ще авіаперевізник здійснює чартери до Бодрума (Туреччина) та Шарм-ель-Шейха;
  • МАУ пропонує пасажирам подорожі із Запоріжжя до Шарм-ель-Шейха, Хургади, Бодрума та Анталії – чартерними рейсами;
  • Turkish Airlines здійснює регулярні рейси до Стамбула (7 разів на тиждень) і Бодрума;
  • Pegasus Airlines – перевозить пасажирів до Стамбула і Бодрума тричі на тиждень;
  • З Wizz Air із Запоріжжя можна подорожувати до Європи – Мілана (Італія), Дортмунда (Німеччина), Відня (Австрія), а також до польських міст – Катовіце та Вроцлава;
  • Літати Україною пасажири зможуть разом із Мотор Січ та Windrose – до Києва;

Такий літній розклад діятиме до 30 жовтня, але протягом сезону можливі зміни у графіку. Тому за актуальним розкладом потрібно стежити на сайті аеропорту.

Читайте також: Запоріжжя серед найпопулярніших у туристів регіонів